۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۴
کد خبرنگار: 2137
کد خبر: 83464191
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در موعد مقرر تقدیم مجلس خواهد شد

تهران- ایرنا - معاون رییس‌ جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از ارائه لایحه بودجه ۹۹ به مجلس شورای اسلامی در ۱۵ آذرماه و در موعد مقرر خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌ رسانی، روابط‌ عمومی و امور بین‌ الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، هشتمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به ریاست محمدباقر نوبخت معاون رییس‌ جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران و روسای سازمان‌های وابسته در محل سازمان مذکور برگزار شد.
محمدباقر نوبخت معاون رییس‌ جمهور و رییس سازمان در این جلسه اظهار داشت: آنچه که در ماده ۱۸۲ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد بودجه شرکت‌های دولتی بیان شده است، روشن و واضح است و سازمان برنامه و بودجه کشور اطلاعات مربوط را قبل از تقدیم لایحه بودجه، در اختیار مجلس می‌گذارد تا نمایندگان محترم با زمان و فراغت بیشتری، بررسی‌های خود را انجام دهند.
وی تصریح کرد: در این صورت مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات یک ماه فرصت خواهد داشت تا بودجه شرکت‌های دولتی را بررسی کند.
 نوبخت در ادامه سخنان خود تأکید کرد که در سازمان برنامه و بودجه کشور و در میان اعضای ستاد تهیه و تدوین بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور مباحث به صورت جدی، کارشناسی و تخصصی بحث و دنبال می‌شود و در عین حال که دیدگاه‌ ها شاید در برخی از حوزه‌ها متفاوت باشد، اما در تحلیل نهایی، اجماع ستاد تعیین کننده خواهد بود.
رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در هر صورت، ما لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور را در موعد مقرر قانونی یعنی پانزدهم آذرماه سال جاری، تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد.
سیدحمید پور محمدی معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، در این جلسه در مورد وظایف و مأموریت‌ های کمیته بازنگری و بازبینی هزینه‌ ها اظهار داشت: این کمیته دو وظیفه و رسالت مهم دارد.یک وظیفه، کاستن حداقل ۵۰ هزار میلیارد تومان از هزینه‌ها است و ناگزیر هستیم که چنین کاهشی را در بودجه سال آتی اعمال کنیم.
به گفته پورمحمدی، وظیفه و رسالت دیگر این کمیته، اصلاحات ساختاری شامل ادغام، انحلال، واگذاری و برون‌سپاری است و در این موارد باید با مجلس شورای اسلامی به تفاهم و تعامل باید برسیم و در نهایت حاصل این اجماع،راحت‌تر مورد قبول سران قرار خواهد گرفت.
در این جلسه، آرا افلاکی معاون بودجه هزینه‌ای امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، گزارشی در مورد سند بودجه ارایه کرد و گفت: سند بودجه همان موافقت‌ نامه است که این سازمان با دستگاه سیاست‌ گذار و دستگاه مجری امضا می‌کند و این مرحله بعد از اعمال تغییرات مجلس در بودجه برای اجرا ابلاغ می‌شود.
براساس این گزارش، در جلسه مذکور حمید محبوب خلجانی معاون بودجه تملک دارایی های سرمایه‌ای و مالی و نظارت سامانه‌ های بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور هم گزارشی در مورد برنامه زمانی تدوین بودجه ارایه کرد و گفت: اصلاحات ساختاری که باید در لایحه بودجه منعکس شود، حداکثر باید تا پانزدهم شهریورماه سال جاری نهایی شده و در عین حال گزارش عملکرد برنامه ششم توسعه نیز باید تا همین تاریخ مهیا شود.
به گفته محبوب ، پیش‌نویس بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ هم باید تا بیست‌ و سوم شهریورماه تدوین و تا اول مهرماه باید به دستگاه‌ها ابلاغ شود.  
در این جلسه تعدادی از معاونان و مدیران سازمان، دیدگاه‌های کارشناسی خود را ارایه کردند و مقرر شد جلسات ستاد بودجه به صورت فشرده و مرتب استمرار داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =