صیانت از حریم زنان؛ مبنای تصویب سند عفاف و حجاب

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سند عفاف و حجاب با هدف صیانت از حریم خانواده، بانوان و دختران کشور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

سعید رضا عاملی با اشاره به جلسه عصر سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد ، گفت: متمم ضوابط و مقررات مربوط به عفاف و حجاب که ناظر بر وظایف حاکمیتی کشور بود در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
به گزارش دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی افزود: این متمم با حفظ تمام مصوبات قبلی مورد بحث قرار گرفت و شش ماده شامل اهداف، تصریح بر اصالت مصوبات قبلی، راهبردها، وظایف عمومی دستگاه ها، وظایف اختصاصی دستگاه ها و نظام ناظر بر پایش و ارزیابی مقررات عفاف و حجاب در این جلسه به تصویب رسید.
**تاکید بر تامین کرامت انسانی و توجه به احترام مردم
به گفته دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، تامین کرامت انسانی، توجه به احترام مردم، استفاده و بهره گیری از امکانات کشور برای صیانت از ارزش های فرهنگی و اجتماعی ایران از نکته های مورد تاکید توسط اعضای جلسه پیرامون موضوع بود.
توجه به فراهم آوردن محیط امن برای بانوان
عاملی با بیان به اینکه این مصوبه با هدف صیانت از حریم خانواده، زنان و دختران کشور به تصویب رسیده است، اظهار داشت: اقناع مخاطبان، توجه به فراهم آوردن محیط امن برای بانوان و توجه به جنبه های گوناگون فرهنگ اسلامی درخصوص عفاف و حجاب از دیگر اهداف این مصوبه است.
وی افزود: با تصویب موارد مذکور در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی جزئیات سند فرهنگ عفاف و حجاب نیز به تصویب رسید.
عاملی همچنین از انتخاب هشت نفر از روسای دانشگاه های کشور در جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه های کشور خبر داد.
با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی مهدی ابطحی به عنوان رییس دانشگاه صنعتی اصفهان، حمیدرضا رضایی آشتیانی به عنوان رییس دانشگاه صنعتی اراک، منصور زراء نژاد به عنوان رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، کوروش نوذری به عنوان رییس دانشگاه مازندران، محمد کریمیان به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، محمد جمالیان به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک، حسین فرشیدی به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و رشید حیدری مقدم به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان انتخاب شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =