۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۱
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83464147
۰ نفر
انتقاد ترامپ از عملکرد بانک مرکزی آمریکا

تهران - ایرنا - رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در پیامی توئیتری، از عملکرد بانک مرکزی این کشور به شدت انتقاد کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: در آلمان و بسیاری از دیگر کشورها، نرخ بهره منفی است و به آنها برای وام گرفتن پول داده می شود.   اما متاسفانه در کشور ما اینگونه نیست و بانک مرکزی آمریکا در این باره هیچ تلاشی نمی کند.  

ترامپ نوشت: نباید فراموش کنیم که اروپایی ها رقبای ما در اقتصاد با یک پول واحد بسیار ضعیف هستند. مقامات فدرال رزرو باید اقدامی انجام دهند و اجازه ندهند در این مسائل رقبای اروپایی  از ما پیشی بگیرند.

در همین ارتباط، چندی پیش نیز رئیس جمهوری آمریکا  فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) را مسئول رکود در بخش تولیدات کارخانه ای این کشور دانست.

بازده بخش تولیدات  کارخانه ای در آمریکا در دو فصل متوالی کاهش داشته است.

این بخش یکی از بخش های  اقتصادی بوده که در  نتیجه جنگ تجاری ترامپ با چین بیشترین آسیب را متحمل شده است.  

رکود در بخش تولیدات کارخانه ای می تواند تلاش ترامپ برای شرکت دوباره در انتخابات را پیچیده و دشوار کند.

این بخش در ایالت هایی همچون پنسیلوانیا، ویسکانسین و میشیگان نقش مهمی را ایفا می کنند. اینها ایالت هایی بوده اند که به پیروزی ترامپ در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ کمک کردند.  

ترامپ، هفته گذشته گفت که تعرفه های واردات محصولات از چین را از ۲۵ درصد به ۳۵ درصد افزایش می دهد و نرخ تعرفه های جدیدی را که قرار است تا سپتامبر و دسامبر (شهریور و دی) اعمال شود از ۱۰ درصد به ۱۵ درصد افزایش خواه داد.

این تصمیم ترامپ بعد از اعلام اقدام تلافی جویانه از سوی چین در خصوص واردات کالاهای آمریکایی از جمله خودرو و محصولات کشاورزی به ارزش ۷۵ میلیارد دلار اتخاذ شد.

ترامپ با این حال گفته که فکر می کند امکان توافق تجاری با چین وجود دارد هر چند که مقام های چینی اظهارات او را مبنی بر این که در روزهای گذشته تماس های تلفنی بین مقام های ارشد دو کشور برقرار شده است، رد کرده اند. ۹۰۴۱
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =