تفاهمنامه همکاری بین سازمان صنایع کوچک و ساپکو در مشهد امضا شد

مشهد- ایرنا- تفاهمنامه همکاری‌های مشترک علمی و فناوری بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت طراحی مهندسی و تأمین قطعات ایران‌ خودرو (ساپکو) در محل شهرک صنعتی فناوری و بیوتکنولوژی شمال شرق واقع در مشهد به امضا رسید.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در نشست امضای این تفاهمنامه که با حضور مدیر عامل ساپکو برگزار شد گفت: این تفاهمنامه در راستای سیاستهای سازمان و در جهت توانمندسازی حوزه صنایع کوچک کشور در حوزه های علمی و فناوری و پاسخگویی به نیازهای صنعت خودروسازی به ویژه در راستای توسعه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی کشور منعقد شده است.

اصغر مصاحب افزود: باید ارتباط موثر صاحبان صنایع، شرکتهای دانش بنیان و جامعه علمی و صنعتی بیشتر شود و صاحبان صنایع در جهت افزایش ظرفیت تولید، اشتغال مولد و بهره وری بیشتر حرکت کنند.

وی ادامه داد: وجود ظرفیتهای بالقوه قابل توجه در حوزه صنایع کوچک و متوسط و از طرف دیگر تقاضای بالا در خصوص تأمین قطعات و تجهیزات صنعتی جهت تولید محصولات داخلی به ویژه در شرایط تحریم های ظالمانه علیه کشور، حمایت از تولید داخل و اجرای برنامه های توسعه ای نظیر توسعه نظام پیمانکاری فرعی را به یک ضرورت و اولویت تبدیل کرده است.

او اضافه کرد: انعقاد تفاهمنامه هایی مشابه این تفاهمنامه با ارگانهای مرتبط در سایر دبیرخانههای تخصصی در دست اقدام است و با این اقدام، گام موثر دیگری در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید داخل برداشته میشود.

صبح امروز نیز با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، تفاهمنامه علمی بین دانشگاه فردوسی و شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با محوریت تولید و حمایت از ایده های نو و تأسیس شرکتهای دانش بنیان در محل این دانشگاه به امضا رسید.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =