۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83464119
۰ نفر

برچسب‌ها

محدودیت‌های  ترافیکی در برخی جاده‌های یزد آغاز شد

یزد- ایرنا- رئیس پلیس راه یزد گفت: برای آسایش مردم و رانندگان و همچنین پیشگیری از حوادث احتمالی، از امروز سه شنبه محدودیت‌های ترافیکی دربخشی از ۶ جاده‌ استان در برخی مناطق آغاز شده است و تا ۲۰ شهریور ماه جاری ادامه دارد.

سرهنگ مسعود قانعی شامگاه سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در این مورد افزود: جاده یزد به ابرکوه از کیلومتر ۳۱ تا ۵۲ از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات درزگیری و لکه‌گیری با محدودیت تردد مواجه است و رفت و آمد از این مسیر همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین جاده ابرکوه به تفت از کیلومتر ۸۰ تا ۱۰۰ از ساعت ۷ تا ۱۹ به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری دارای محدودیت تردد است.

رئیس پلیس راه یزد اظهار داشت: اجرای عملیات اصلاح و بهسازی کیلومتر ۷۱ تا ۷۵ محور تفت به ابرکوه نیز از ساعت ۷ تا ۱۹ همزمان با اجرای عملیات امکان تردد با محدودیت امکان‌پذیر است.

قانعی بیان داشت: جاده تفت به دهشیر این شهرستان از کیلومتر ۳۰ تا ۵۰ از ساعت ۷ الی ۱۹ به دلیل اجرای عملیات درزگیری آسفالت با محدودیت تردد همراه خواهد بود.

وی گفت: جاده  هرات  به  هرابرجان شهرستان خاتم دیگر محور همراه با محدودیت تردد است که از ساعت ۶ تا ۲۰  اعمال می‌شود.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در جاده‌های استان یزد تردد می‌کند.

استان یزد ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلومتر راه فرعی، ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع راه‌های آن هزار و ۲۶۷ کیلومتر جزو راه‌های شریانی و ملی است.

یزد در بحث طول راه‌های شریانی رتبه ۱۰ کشوری را دارد، از لحاظ طول بزرگراه در جایگاه هشتم، طول راه اصلی در رتبه ۱۴، طول راه‌های فرعی در جایگاه ۱۵ و طول راه روستایی رتبه ۲۲ کشوری رادار است.

یزد بر اساس آمار سال ۱۳۹۵، یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد و این استان در مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق و غرب کشور قرار دارد.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =