روند پیگیری طرح‌های انتقال آب به سمنان کند است

سمنان- ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: روند پیگیری طرح‌های مرتبط با انتقال آب به سمنان با وجود داشتن مصوبات قانونی در این استان کند است.

احمد همتی روز سه‌شنبه در جلسه شورای اداری و توسعه اقتصادی دانش‌بنیان و رونق تولید استان سمنان با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان، افزود: این استان با همه ظرفیت‌های مختلف مانند نیروی انسانی و منابع طبیعی، از قابلیت‌های آن استفاده نشده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های سمنان در بخش‌های مختلف، بیان کرد: وسعت فراوان، منابع طبیعی جذاب، نیروی انسانی ماهر، متخصص و منطقه های جغرافیایی خاص از قابلیت‌های این استان است.‌

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتقال آب دریای خزر و بهره برداری از سدهای استان مهمترین نیاز استان است اما روند اجرایی این طرح‌ها کند است.

وی با بیان اینکه پایه و اساس توسعه سمنان در گرو تامین منابع پایدار آب است، خاطرنشان کرد: امید است مسوولان نسبت به تسریع در اجرای طرح‌های این بخش توجه کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای یادآور شد: زیرساخت‌های قابل توجهی در این استان وجود دارد که نیاز به تقویت این ویژگی‌ها است.

همتی تاکید کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان سمنان‌ می‌تواند استانی پایه‌ای در گسترش طرح‌های فناوری باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور امروز به منظور افتتاح نخستین مرکز رشد واحدهای فناور خیرساز کشور در شهمیرزاد، شرکت در شورای ادارای استان و بازدید از چند واحد تولیدی دانش بنیان به استان سمنان سفر کرد. 

استان سمنان حدود ۹۰ هزار دانشجو در بیش از ۴۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد. 

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط