هوش اجتماعی را درون خودتان تقویت کنید

قم ـ ایرنا - استاندار قم در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور دانش آموزان موفق قمی در کنکور امسال برگزار شد، توصیه هایی را به دانش آموزان ارائه کرد و گفت: هوش اجتماعی را در درون خودتان تقویت کنید.

بهرام سرمست عصر سه شنبه در این جلسه بر اهمیت رسیدگی به مسائل آموزش و پرورش و دانش آموزان استان قم تأکید کرد و گفت: دانش آموزان موفق در کنکور و آزمون های علمی باید هرچه بیشتر قدردان والدین، معلمان و مربیان خود باشند.

وی دانش آموزان را به درک درست از شرایط و موقعیت ها و مدیریت ارتباطات اجتماعی توصیه کرد و گفت: سهم هوش در موفقیت حدود ۴۰ درصد است، اما برای رسیدن به موفقیت واقعی باید هوش اجتماعی را درون خودتان تقویت کرده و به خودباوری و خودشناسی برسید.

وی با بیان اینکه اگر موفقیت انسان بدون شناخت خدا و خودآگاهی باشد، به آفت خودبینی و فراموشی خدا منجر می شود، خاطرنشان کرد: عقل انسان در بهترین و بالاترین جایگاه، باید همراه با خداشناسی و خودآگاهی بوده و انسان باید در همه موفقیت هایش شکرگذار خدا باشد.

استاندار قم با بیان اینکه دانش آموزان برای ارتقاء هوش اجتماعی باید همیشه خود را نیازمند و مدیون والدین و معلمان بدانند،خاطرنشان کرد:آغاز نقطه انحراف، فاصله گرفتن از والدین و اساتید و مربیان و خود را بالاتر و بی نیاز از تعلیمات آنها دانستن است.

سرمست در پایان با بیان اینکه تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت مدارس در شهر قم گره کوری بود که با تلاش و اهتمام مسولان برطرف شده است، اظهار داشت: شهر قم مشکلات جدی در کمبود فضاهای آموزشی دارد و ما برای رفع این دغدغه هرگونه حمایت و همکاری می کنیم.

چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم با حضور جمعی از مدیران و رؤسای دستگاههای اجرایی ذیربط و همچنین جمعی از دانش آموزان موفق در کنکور امسال و والدین آنها در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

استاندار قم همچنین در این جلسه از دبیر بینش اسلامی خود تجلیل کرد.

سرمست  در این جلسه با بیان اینکه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آتش زر دبیر درس «بینش اسلامی» وی در دبیرستان بوده است، از این عضو شورای اسلامی شهر قم تجلیل کرد.

آتش زر نیز پیش از مراسم تجلیل از دانش آموزان موفق قمی در کنکور امسال، استاندار قم را یکی از همین دانش آموزان موفق در سالهای گذشته عنوان کرد و گفت: استاندار قم در دهه ۶۰ رتبه ۹۷ کنکور را در حالی به دست آورد که بیش از ۶ کیلومتر فاصله منزل تا مدرسه را پیاده می آمد.

وی در ادامه افزود: سرمست علاوه بر اینکه به والدین خود در کشاورزی هم کمک می کرد، در امور پرورشی هم موفق بود و یک روز در میان سر صف قرآن قرائت می کرد.

استاندار قم نیز با بیان اینکه من قصد ریا نداشتم، اما شما آغاز کردید، خاطره ای از قبول شدن خود در دانشگاه تهران و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی و نصیحت مادر ایشان درباره اهمیت اثرگذاری و نقش آفرینی در جامعه را بیان کرد.

وی همچنین توصیه هایی را به دانش آموزان موفق در کنکور امسال ارائه کرد و گفت: آنچه در رسیدن شما به موفقیت تأثیرگذار است، هوش اجتماعی است و شما همواره باید قدردان والدین و معلمان و شکرگذار خدا بوده و به خودباوری و خودآگاهی دست یابید.

در پایان این جلسه از دانش آموزان قمی که در کنکور امسال موفق به کسب رتبه زیر ۱۰۰ شده بودند و همچنین دانش آموزان موفق المپیادی و مدیران ۳ مدرسه موفق در کنکور امسال با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل بعمل آمد.

۸۱۴۶/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =