طرح «سررسیدهای سفید» در پایتخت به اجرا در می‌آید

تهران-ایرنا- طرح سررسیدهای سفید به مناسبت آغاز سال تحصیلی با هدف جمع‌آوری نوشت‌افزار و سالنامه‌های بدون استفاده، برای بهره‌برداری دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده، توسط مراکز مشارکتی تهران اجرا می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در این طرح، سالنامه‌های بدون استفاده شهروندان، با قید این شرط که صفحات آن سفید و قابل استفاده بوده و شیرازه آنها از بین نرفته باشد به همراه لوازم‌التحریر، توسط یکصد خانه فرهنگ و کودک مشارکتی در مناطق ۲۲ گانه پایتخت از ۱۳ تا ۲۳ شهریور امسال جمع‌آوری می‌شود. 

اقلام جمع‌آوری‌شده پس از بسته‌بندی، در فرهنگسراها تجمیع می‌شود و از ۲۵ شهریور برای ارائه به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده کشور ارسال خواهد شد.

ارتقای روحیه قناعت و ساده‌زیستی با تأکید بر اصلاح الگوی مصرف، گسترش فرهنگ مهربانی و ارتقای همبستگی اجتماعی از اهداف این طرح است.

بهره‌برداری از این سررسیدها با رویکرد صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، اقدامی فرهنگی محسوب می‌شود تا زنگ هشداری برای خانواده‌ها و مسئولان باشد که نسبت به مصرف کاغذ و یا انتشار محصولات غیرضروری حساسیت بیشتری داشته باشند.

فهرست مراکز فعال در این ویژه‌برنامه در جدول زیر درج شده است:

همچنین علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و نشانی مراکز می‌توانند به وبگاه مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری به نشانی  mosharekat.farhangsara.ir مراجعه کنند و یا با تلفن گویای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند.

تهرام/۷۲۴۵//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =