۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۵
کد خبرنگار: 982
کد خبر: 83464057
۰ نفر

برچسب‌ها

کارگران آذرآب اراک خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند

اراک - ایرنا - جمعی از کارگران آذرآب اراک ظهر روز سه‌شنبه با حضور در خیابان‌های این کلان‌شهر خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش ایرنا، این کارگران نسبت به معوقات کارگری و نامشخص بودن سرنوشت واگذاری واحدمادر تخصصی آذرآب به مپنا اعتراض داشتند.

یکی از کارگران این واحد صنعتی گفت: در سفر اخیر وزیر صمت به اراک قرار شد که آذرآب به مپنا واگذار شود، اما مپنا اعلام کرده که خواهان آذرآب نیست.
وی افزود: صنعت مادرتخصصی آذرآب که در گذشته نه چندان دور از واحدهای صنعتی برتر کشور محسوب می‌شد، مدیرعامل ندارد و حتی اعضای هیات مدیره نیز استعفا داده اند و باید شرایط این صنعت هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.
وی بیان کرد: کارگران این واحد صنعتی اکنون چند ماه حقوق معوقه دارند و لازم است تا هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.
این کارگر آذرآب ادامه داد: کارگران این واحد صنعتی به دنبال تجمع نیستند اما وقتی شرایط کاری در هاله‌ای از ابهام مانده و این صنعت بدون راهبر و مدیر است چاره‌ای نیست تا بتوان با تعیین تکلیف، قراردادهای کاری ایجاد کرد و معوقه کارگران پرداخت شود.

شرکت صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال ۱۳۶۴ در اراک آغاز به‌کار کرد.
این شرکت مادر تخصصی در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد.
این شرکت در سال ۱۳۸۹ به بخش خصوصی واگذار شده و هم اکنون به ۱۶ هزار و ۴۰۰ سهم تقسیم شده است.

۶۰۱۳/۳۰۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =