دیدار رئیس فدراسیون قایقرانی با رئیس فدراسیون جهانی روئینگ

تهران- ایرنا- علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی که در اتریش حضور دارد، در مجمع فدراسیون جهانی روئینگ حاضر شد و با رئیس فدراسیون جهانی و رئیس کنفدراسیون آسیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

اجلاس انتخاباتی فدراسیون جهانی روئینگ در شهر لینز اتریش آغاز شده و علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی ایران نیز به همراه محسن شیخلووند مدیر روابط بین الملل فدراسیون در این اجلاس حضور دارد.

در حاشیه این مجمع که با حضور مسئولان فدراسیون جهانی و فدراسیون‌های ملی برگزار می شود، سهرابیان با خوان کریستف رولاند  رئیس فدراسیون جهانی روئینگ دیدار و گفت‌وگو داشت.

در این دیدار رئیس فدراسیون قایقرانی، درباره برنامه‌های فدراسیون در مسیر توسعه روئینگ توضیحاتی به رولاند ارائه داد. خوان کریستف رولاند یکبار به ایران سفر کرده و با قایقرانی کشورمان آشنا است و در همین راستا علیرضا سهرابیان طرح همکاری‌های فنی بین فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی و تبدیل آکادمی ملی قایقرانی ایران به مرکز علمی – پژوهشی روئینگ زیر نظر فدراسیون جهانی را به وی ارائه داد.

رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان در این دیدار گزارش فعالیت‌های فدراسیون برای توسعه هرچه بیشتر روئینگ به رولاند ارائه داد و درباره پتانسیل بالای ورزشکاران ایران در این رشته صحبت کرد.

رئیس فدراسیون قایقرانی ایران در حایشه این اجلاس انتخاباتی فدراسیون جهانی روئینگ با رئیس تایلندی کنفدراسیون روئینگ آسیا و دیگر مسئولان فدراسیون جهانی نیز دیدار و گفت‌وگو داشت.

چاینارنگ چارونروک رئیس تایلندی کنفدراسیون روئینگ آسیا است و سهرابیان با او درباره طرح پایه‌ریزی مرکز تحقیقاتی روئینگ در ایران زیر نظر فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا را مطرح کرد.

دیدار بعدی رئیس فدراسیون قایقرانی ایران با پروفسور جورگن استیناکر، رئیس کمیسیون پزشکی و مبارزه با دوپینگ فدراسیون روئینگ بود. در این جلسه رئیس این کمیسیون قول همکاری برای تحقق اهداف پژوهش محور فدراسیون قایقرانی ایران را به سهرابیان داد.

طرح دیگر رئیس فدراسیون قایقرانی ایران توسعه روئینگ ایران زیر نظر فدارسیون جهانی بود که برای این موضوع علیرضا سهرابیان با شیلا استفنسن مدیر توسعه فدراسیون جهانی روئینگ دیدار و گفت‌وگو داشت.

رئیس فدراسیون قایقرانی ایران همچنین طرحی برای گسترش و توسعه روئینگ در آسیا را نیز مد نظر داشت و در جلسه‌ای با کریس پری نماینده رسمی فدراسیون جهانی برای توسعه روئینگ در قاره این موضوع را مطرح کرد. طی تفاهم دو طرف قرار شد تا همکاری‌های فنی برای توسعه و ارتقای سطح روئینگ در ایران عملیاتی شود.

علیرضا سهرابیان که برای حضور در اجلاس انتخاباتی فدراسیون جهانی روئینگ در اتریش حضور دارد در انتخابات کمیته‌های مختلف و میزبانی رقابت‌های بین المللی نیز شرکت کرد.

سهرابیان با به پایان رسیدن مجمع فدراسیون جهانی روئینگ فردا به کشور بازمی‌گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار ورزش