مرکز علمی کاربردی خبر اردبیل به خانه مطبوعات استان واگذار شود

اردبیل- ایرنا- استاندار اردبیل گفت: با لحاظ اهمیت رشته روابط عمومی و تبلیغات ، مرکز علمی کاربردی خبر اردبیل به خانه مطبوعات استان واگذار شود.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو  روز سه‌شنبه در جلسه بررسی زمینه‌ها و شرایط این واگذاری گفت: مرکز علمی، کاربردی خبر اردبیل مشمول مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور بوده و انحلال این دانشکده ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: با این وجود تلاش خواهیم کرد با استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی و تبصره‌های مربوط به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی این دانشکده که به صورت تخصصی نیروهای ماهر مورد نیاز جامعه خبرنگاری، عکاسی و روابط عمومی را آموزش می‌دهد را در استان حفظ کنیم.

او اظهار داشت: رشته روابط عمومی و تبلیغات مهم‌ترین نیاز دستگاه‌های دولتی برای بیان عملکرد و فعالیت دستگاه‌ها و نیز کارخانجات و حوزه گردشگری برای تبلیغ محصولات تولیدی و خدماتی است و تخصصی شدن مدیران روابط عمومی‌ها و آموزش رشته‌های تخصصی برای این افراد بیش از پیش ضروری است.
بهنامجو تصریح کرد: دانشکده خبر اردبیل در کنار مجتمع خبرنگاری و خانه مطبوعات، می‌تواند به مجموعه ارزنده فرهنگی در استان تبدیل شود که در کنار آموزش و ارتقای سطح توانمندی‌های فعالان این حوزه ،بخشی از مسائل و مشکلات فرهنگی را نیز  ساماندهی کند.

او خواستار حمایت دستگاه‌های دولتی از آموزش و ارتقای سطح علمی مسئولان روابط عمومی‌ها شد و تاکید کرد: توجه به کیفیت فارغ از کمیت و تعداد دانشجویان و ایجاد رشته‌های مورد نیاز استان و نیز استفاده از اساتید مجرب سرلوحه فعالیت دانشکده خبر باشد.
۳۰۰۶/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =