هیأت های مذهبی با طرح شمیم حسینی حمایت می شوند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰ هیأت مذهبی این استان در دهه نخست ماه محرم امسال و در قالب طرح شمیم حسینی حمایت خواهند شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور روز سه شنبه در آیین گشایش نمایشگاه شمیم حسینی در حرم امامزاده مختار (ع) شهرستان بویراحمد اظهار داشت: این طرح با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و برای نخستین بار در استان اجرا می شود.

وی افزود: بر اساس این طرح اقلام مورد نیاز ۶۰ هیأت مذهبی کهگیلویه و بویراحمد برای برگزاری آیین های عزاداری در دهه نخست ماه محرم امسال با ۳۰ تا ۴۰ درصد تخفیف در اختیار آنها قرار می گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این اقلام در نمایشگاه شمیم حسینی مستقر در حرم امامزاده مختار (ع) شهرستان بویراحمد موجود بوده و از طریق حواله بین ۶۰ هیأت مذهبی استان توزیع می شود.   

حجت الاسلام جنتی پور عنوان کرد: حواله ها از سوی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد صادر و در اختیار این ۶۰ هیأت مذهبی استان قرار داده می شود و مبالغ آنها نیز سه میلیون ریال و پنج میلیون ریال است.

وی ابراز داشت: طرح شمیم حسینی اقدامی مهم و حرکتی ارزشمند به منظور تأمین آسان تر و ارزان تر اقلام مورد نیاز تعدادی از هیأت های مذهبی کهگیلویه و بویراحمد در دهه نخست ماه محرم امسال است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰۰ میلیون ریال از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای اجرای طرح شمیم حسینی در این استان اختصاص یافته است.

حجت الاسلام جنتی پور اظهار داشت: تلاش می شود که سال های آینده تعداد هیأت های مذهبی مشمول این طرح در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد. 

وی افزود: نمایشگاه شمیم حسینی به مدت چهار روز و تا ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۸ در حرم امامزاده مختار (ع) شهرستان بویراحمد دایر است.

۷۵۳۵/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =