آغاز نظارت بهداشتی بر نذورات ماه محرم در آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا از اعمال نظارت بازرسان بهداشت محیط به احسانات و نذورات مردم در مساجد و تکایا، با هدف سلامت عزاداران و شهروندان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا نظام عباسی روز سه شنبه در جلسه با کارشناسان بهداشت محیط در شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: افراد مرتبط با پخت و پز غذاهای نذری باید کارت معاینه پزشکی داشته باشند و رعایت اصول بهداشتی و استفاده از روپوش کار ضروری است.

وی افزود: عوامل واحدهای بهداشت محیط و بیماری های شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، روز گذشته از سه مسجد روستاهای آستارا بازدید کردند و این نظارت ها توسط دو تیم بازرسی تا پایان ماه محرم ادامه خواهد داشت. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: تامین سلامت شهروندان و عزاداران حسینی، ضروری است و دقت در تهیه مواد اولیه نذورات، خودداری از ذخیره مواد غذایی خام و پخته در کنار هم و استفاده نکردن از سنگ نمک و نمک تصفیه نشده توصیه می شود.

احسان و نذورات مردم آستارا در تاسوعا، عاشورا و اربعین افزایش می یابد و مردم با اهدای ارزاق و اقلام غذایی به عزاداران، به ساحت آن امام همام ابراز ارادت و عشق می کنند. 
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۸۷ مسجد و یکصد هیات مذهبی در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =