تقابل بسکتبال ایران برابر اسپانیا فرصتی برای آبروداری

تهران- ایرنا- تیم ملی بسکتبال ایران در سومین دیدار خود از مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۱۹ فردا به مصاف اسپانیا می‌رود تا با توجه به متحمل شدن شکست در ۲ بازی نخست خود، اسپانیا فرصتی برای آبروداری باشد.

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین دیدارش از مرحله گروهی جام‌جهانی باید به مصاف قوی‌ترین تیم گروه سوم یعنی اسپانیا برود.

 اسپانیایی که با کسب ۲ برد برابر تونس و پورتوریکو به جمع ۱۶ تیم برتر جام رسیده و یکی از مدعیان قهرمانی است به مصاف ایران خواهد آمد و به احتمال فراوان برابر تیم ملی ایران به سومین بردش دست پیدا می‌کند.

ترکیب تیم ملی اسپانیا آنقدر پرستاره‌ است که حتی با قطعی شدن صعود این تیم به مرحله بعدی و حتی فرض استراحت دادن به مهره‌های کلیدی در دیدار برابر ایران، نمی‌توان برای کشورمان شانس زیادی در مسیر برد قائل شد و تنها می‌توان گفت تیم ملی بسکتبال ایران که برابر پورتوریکو و تونس باخته است، برابر اسپانیا می‌تواند آبروداری کند و نمایشی قابل قبول از خودش به نمایش بگذارد.

تیم ملی ایران در دوره پیشین جام‌جهانی نیز برابر اسپانیا بازی کرد و در آن مسابقه با نتیجه ۹۰ بر ۶۰ تن به شکست داد. در آن دوره تیم ملی اولین دیدار مرحله گروهی‌اش را برابر اسپانیا برگزار کرد و امسال در آخرین دیدار گروهی خود به مصاف این تیم می‌رود.

در آن مسابقه مهدی کامرانی با ۱۸ امتیاز و تاثیرگذاری ۱۷ یکی از ستاره‌های تیم ملی بود و حامد حدادی با وجود برادران گَسول در ترکیب اسپانیا ۱۶ امتیاز، ‌۱۵ ریباند و تاثیرگذاری ۱۴ داشت.

تیم ملی بسکتبال کشورمان در صورت باخت برابر اسپانیا به عنوان تیم آخر گروه سوم کارش را تمام خواهد کرد و در رقابت رده‌های شانزدهم جام به بعد باید با ۲ تیم آخر گروه چهارم پیکار کند؛ آنگولا و فیلیپین تیم‌های آخر گروه چهارم هستند که تیم ملی باید به مصاف آنها برود.

تیم ملی بسکتبال ایران برای سومین دوره پیاپی راهی جام‌جهانی شده و در صورت شکست برابر اسپانیا بدترین نتیجه‌اش را در مرحله مقدماتی جام‌جهانی کسب کرده‌ است.

دیدار تیم ملی ایران و اسپانیا ساعت ۱۷ به وقت تهران برگزار می‌شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =