آتش‌سوزی انبار علوفه در مرند ۱۷ میلیارد ریال خسارت به جا گذاشت

تبریز- ایرنا- انبار علوفه گاوداری ۷۰ راسی در روستای دیزج حسین بیگ شهرستان مرند، به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شد و بر اساس بررسی های اولیه، سوختن ۷۰۰ تن علوفه شامل یونجه، کاه و کلش، بیش از ۱۷ میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشت.

به گزارش ایرنا، در پی بروز آتش سوزی در انبار علوفه این گاوداری، آتش نشانی های روستای دیزج حسین بیگ، شهرداری کشکسرای و آتش نشانی مرند در محل حادثه حضور و با توجه به وزش باد شدید و گستردگی حریق، موفق به مهار کامل آتش علوفه ها نشده اما از سرایت آتش به مکان های مجاور و محل نگهداری دام ها جلوگیری کردند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند در حاشیه بازدید از محل وقوع حادثه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این آتش سوزی خسارت جانی در بر نداشت و در همان ساعات اولیه آتش سوزی، دام ها به مکان دیگری انتقال یافت.
منوچهر رحمانی با اشاره به بیمه بودن دامداری آتش گرفته تاکید کرد: دامداران نسبت به بیمه دامداری و دام خود برای جبران خسارت های ناشی از حوادث اقدام کنند.
وی با بیان اینکه دامداران باید محل نگهداری دام خود را بر اساس استانداردهای لازم ایجاد کنند، افزود: استفاده از مصالح مناسب و وجود تهویه در دامداری ها می تواند از وارد شدن خسارت زیاد به محل نگهداری دام در زمان وقوع حوادث جلوگیری کند.  
 علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان مربوط در دست بررسی است.

۹۹۱۶/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =