تهران همواره مشوق تماس‌های دمشق و سازمان ملل بوده است

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه ضمن تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل بحران سوریه از طریق سیاسی، از هرگونه تعامل مثبت دمشق و سازمان ملل حمایت کرد و اظهار داشت: تهران همواره مشوق تماس‌های طرفین بوده است.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «گیر او پترسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه عصر امروز با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه  در تهران دیدار و درخصوص آخرین تحولات سوریه و زمینه‌های همکاری در این زمینه گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف با مرور بر تحولات سیاسی سوریه و تلاش‌های سازمان ملل و کشورهای ضامن روند آستانه، درخصوص تشکیل و شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه بحث و تبادل نظر به عمل آوردند.

ظریف در این دیدار با اشاره به تلاش‌های ایران در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و همچنین در چارچوب روند سیاسی از جمله تشکیل کمیته قانون اساسی در همکاری با ضامنان روند آستانه و نمایندگان دبیرکل، فشارهای دولت آمریکا که مانع تشکیل و شروع به کار کمیته قانون اساسی شده بود را یادآوری کرد.

وزیر امور خارجه ضمن تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل بحران سوریه از طریق سیاسی، از هرگونه تعامل مثبت دمشق و سازمان ملل حمایت کرد و اظهار داشت: تهران همواره مشوق تماس‌های طرفین بوده است.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز در این دیدار آخرین تلاش‌های به عمل آمده از سوی وی در مشورت‌های صورت گرفته با برخی کشورها را تشریح کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =