پیروزی جبهه مقاومت نتیجه تفکر عاشورایی است

تهران- ایرنا- رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش (نزاجا) گفت: جوانان مومن و معتقد جبهه مقاومت با تفکر عاشورایی توانسته اند در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کنند.

به گزارش سه شنبه روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین «شعبانعلی صالحی نسب» در جمع فرماندهان و کارکنان مرکز آموزش ۰۲ شهید انشایی با بیان اینکه غیرت و عفت جوانان مورد هدف دشمن قرارگرفته است گفت: دشمنان اسلام با صرف هزینه های گزاف تلاش می کنند تا اعتقاد جوانان مومن را سست کنند اما وجود تفکر عاشورایی و نهضت سرخ حسینی سد محکمی در برابر هجمه های آنان است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نزاجا گفت: جوانان مومن و معتقد جبهه مقاومت با تفکر عاشورایی توانسته اند در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی نسب افزود: یکی از موضوعات مهم در زندگی انسان هنر خوب زیستن است، محصول هنر خوب زیستن نیز آرامش است، حتی در آیات و روایات نیز در مورد آرامش سفارش هایی شده است. امروزه اضطراب و دلهره، طاعون قرن است که جوانان ما باید با الگوگیری از سبک زندگی اسلامی و عمل کردن به توصیه های بزرگان دین و بهره گیری از فرهنگ عاشورا به ساحل آرامش دست یابند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نزاجا امنیت را مولفه ای مهم خواند و تاکید کرد: جامعه ای که امنیت نداشته باشد آرامش نیز نخواهد داشت، حضرت علی (ع) می فرمایند؛ هر نوع خوشحالی نیاز به امنیت دارد.

وی با اشاره شاخص هایی برای رسیدن به آرامش اظهار کرد: برای دستیابی به آرامش حقیقی، انتظارات باید مطابق با واقعیت باشد، سختی و مشکلات نباید عامل نارضایتی باشد، در روایات آمده است هر چقدر به شهادت حضرت امام حسین (ع) نزدیک می شد چهره ایشان خوشحال تر بود یعنی امام از مرگ باکی نداشت.

 حجت الاسلام والمسلمین صالحی نسب تصریح کرد: امروز فضای مجازی موجب شده تا خانواده ها وقت کمتری برای با فرزندان خود صرف کنند و این موضوع موجب شده تا تعدادی از جوانان به سمت و سوی مطالعات کاذب روی آورند. نداشتن هدف، در استفاده از رسانه های مجازی باعث ایجاد مشکلات زیادی در بین جوانان شده است که خانواده ها باید با ارتقای سواد رسانه ای و افزایش آگاهی خود، راهنمای خوبی برای فرزندان باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =