تعداد آثار رسیده به دومین جشنواره "تولیدات رسانه ای ۱۲۰ ثانیه ای" ۲ برابر شد

اصفهان - ایرنا - تعداد آثار رسیده به دومین جشنواره "تولیدات رسانه ای ۱۲۰ ثانیه ای" با موضوع امر به معروف و نهی از منکر به حدود ۲ برابر کل آثار دریافتی در جشنواره دوره نخست رسید.

دومین جشنواره "تولیدات رسانه ای ۱۲۰ ثانیه ای" با موضوع دائمی امر به معروف و نهی از منکر در دو بخش اصلی، دیداری و شنیداری، یک بخش جانبی و عکس، به احتمال زیاد در هفته وحدت سال جاری در اصفهان برگزار می شود.

دبیر دومین جشنواره "تولیدات رسانه ای ۱۲۰ ثانیه ای" روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تاکنون دبیرخانه، آثار متعددی در بخش‌های دیداری، شنیداری و عکس با موضوع امر به معروف و نهی از منکر دریافت کرده و در همین مدت کوتاه، حدود ۲ برابر کل آثار دریافتی در جشنواره اول، ساخته‌های مختلف فرهنگی، هنری به دبیرخانه رسیده است.

ماجد گودرزی افزود: این جشنواره از بیستم خرداد امسال آغاز و فراخوان آن از طریق خبرگزاری‌ها، سایت جشنواره، تیزر تلویزیونی، پوستر جشنواره و فضای مجازی به هنرمندان اعلام شد.

وی اضافه کرد: در بررسی‌ آثار دریافتی مشخص شد که کیفیت و نحوه پرداختن به موضوع بسیار رشد کرده است به نحوی که در نظر داریم در صورت امکان، بعد از مهلت مقرر دریافت آثار و قبل از اختتامیه، ساخته‌های تصویری دیداری جشنواره در معرض دید عموم قرار گیرد و نظرات مردمی را در اهدای جوایز لحاظ کنیم.

دبیر دومین جشنواره "تولیدات رسانه ای ۱۲۰ ثانیه ای"، استفاده از ابزار هنری و دانش هنرمندان برای تبیین هرچه بیشتر فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را ضروری دانست و گفت: اگر امر به معروف در جامعه بطور صحیح اجرا شود، کشور از جنبه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی پیشرفت می‌کند.

وی اضافه کرد: همیشه ثابت شده است که نگاه هنرمندان به مسائل مختلف و تولید آثار موضوعی می‌تواند به خودی خود یک نقش موثر فرهنگی داشته باشد و تحولات بی شماری را رقم بزند.

گودرزی اضافه کرد: تاثیر فعالیت‌ رسانه ای و تولید محتواهای گوناگون در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست بر همین اساس باید سجایای اخلاقی را در قالب‌های رسانه ای مختلف با رویکرد فرهنگی و هنری به مردم عرضه کرد تا تاثیرپذیری مناسب داشته باشد.

وی تصریح کرد: تولیدات رسانه ای برای تشویق شهروندان به امور مثبت و سازنده و دوری از صفات نادرست، پلیدی‌ها و بدی‌ها، باید بیش از گذشته افزایش پیدا کند و در این راستا ایده پردازان و خالقان آثار مختلف هنری می‌توانند با ساخته‌های خود نقش شایانی را در این عرصه ایفا کنند.

دومین جشنواره "تولیدات رسانه ای ۱۲۰ ثانیه ای" با موضوع دائمی امر به معروف و نهی از منکر در دو بخش اصلی، دیداری و شنیداری، یک بخش جانبی و عکس، آثار هنرمندان را بدون محدودیت در تعداد آثار و تنها در قالب زمان صد و بیست ثانیه ای از طریق درگاه اینترنتی www.۱۲۰fest.ir تا سی ام شهریور۹۸ دریافت خواهد کرد.

 هیات داوران به سرپرستی محمدرضا شواخی، به همراه مجید عکاف زاده، روح الله رفیعی و سیدمهدی بکائی از کارشناسان و صاحب نظران رسانه و از برندگان جشنواره‌های متعدد کشوری مسوولیت داوری آثار این جشنواره را بر عهده خواهند داشت.

هفته امر به‌ معروف و نهی از منکر از روز یکشنبه ۱۰ شهریور آغاز شده است و تا ۱۶ شهریور ادامه دارد.

۳۶۷ شهرستان در سراسر کشور هم‌اکنون دارای ستاد امر به معروف و نهی از منکر هستند و در دستگاه‌های اجرایی نیز سه هزار و ۱۱۴ شورای امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد که تعداد اعضای آن حدود ۷۰۴ هزار و ۶۴۸ نفر است.

۶۰۲۰/۶۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =