صنایع کوچک از ابتدای امسال بیش از یک میلیارد یورو کالا صادر کردند

مشهد- ایرنا- معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه هزار واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور یک میلیارد و ۳۰ میلیون یورو کالا به کشورهای هدف صادراتی ارسال کردند.

" اصغر مصاحب" روز سه شنبه در حاشیه بازدید از سه واحد صنعتی در شهرک صنعتی توس مشهد در جمع خبرنگاران افزود: مهمترین کار واحدهای صنعتی برطرف کردن نیاز داخل و در کنار آن صادرات محصولات است که این صنایع با جدیت و نیز با حمایتهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این مسیر در حرکت هستند.

وی اضافه کرد: سیاست‌های دولت دوازدهم باعث افزایش رقابت پذیری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط شده که این مهم در کنار بین المللی کردن تولیدات صنعتی از مهمترین برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ظرفیتهای فراوانی برای ایجاد تولید و اشتغال دارند و این ظرفیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باعث رشد کارآفرینی و توسعه فضای کسب و کار شده است.

مصاحب افزود: خراسان رضوی جزء استانهای پیشرو در شاخصهای واحدهای صنعتی کوچک مانند بهره وری بالا، رقابتپذیری و ارزش افزوده بالاست که این شاخصها در حوزه تولید بسیار مطلوب است.

وی ادامه داد: امروزه بسیاری از واحدهای صنعتی کوچک نیاز صنایع بزرگ و تولید داخل را برطرف کرده و پیاده سازی نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران ( Ispx ) مصداق بارز این اقدام است.

معاون صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: واحدهای صنعتی کوچک کشور فعالیتهای خود را محدود نکرده اند و هر جا که ظرفیت برای افزایش تولید و اشتغال باشد ورود کرده و از تمام ظرفیتها به خوبی استفاده می کنند.

شهرک صنعتی توس مشهد با وسعت ۴۵۰ هکتار دارای ۷۰۰ واحد صنعتی است که از نظر برخورداری از واحدهای صنعتی بزرگ و صادرات گرا جزء شهرکهای مهم خراسان رضوی به شمار می رود.

۷۴۸۹/1922

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =