استفاده حداکثری از رسانه ملی برای فرهنگ‌سازی حفظ منابع‌طبیعی

تهران-ایرنا- مدیرکل دفتر شبکه دانش و رسانه‌های ترویجی وزارت جهاد کشاورزی به استفاده حداکثری از رسانه ملی برای فرهنگ‌سازی حفظ منابع طبیعی تأکید کرد.

علیرضا اسحاقی در سومین جلسه هماهنگی تولید محتوای آموزشی ترویجی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، به تولید ۶ برنامه با عنوان قهرمانان تولید در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اشاره و بر ضرورت بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت رسانه ملی در تولید برنامه‌های تلویزیونی ویژه منابع طبیعی، حفاظت، جنگل، مرتع و بیابان تاکید کرد.

اسحاقی افزود: شبکه آموزش به عنوان پایگاه اصلی رسانه‌ای در حال پوشش دادن برنامه‌های منابع طبیعی است که با تفاهم انجام شده در قالب برنامه‌های ترکیبی، انیمیشن، استیج محور، مسابقه تلفنی و برنامه از کجا شروع کنیم؟ روی آنتن می‌رود.

این مقام مسئول افزود: فرم‌هایی در قالب‌های مورد نظر به دفاتر ستادی و ادارات کل استان‌ها برای جمع‌آوری اطلاع لازم ارسال شده که پس از وصول پیشنهادات استانی مورد بررسی قرار می گیرد.

در ادامه مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان جنگل ها تولید محتوای موثر، شناخت مخاطبان و تقویم زمانی مناسب را در اثر بخشی اقدامات رسانه ای مهم ارزیابی کرد.

سمیعی تأکید کرد: در صورتیکه محتوا متناسب با نیازهای آموزشی و علایق مخاطبان و دارای ادبیات و لحنی اثرگذار باشد امکان تأثیرگذاری آن در فرهنگ سازی و آموزش عمومی افزایش می‌یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =