راه اندازی سامانه تبادل الکترونیکی اسناد درمانی در البرز

کرج - ایرنا - به منظور ارائه خدمات سریع به بیماران، سامانه تبادل و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری تا پایان امسال در تمام بیمارستان های دانشگاهی البرز راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید جوانشیر مدیر کل بیمه سلامت استان البرز روز سه شنبه در حاشیه برگزاری دوره آموزشی استقرار تبادل و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری بیمارستان ها که در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اهتمام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا  پایان شهریور ماه جاری بیمارستان شهید رجایی کرج و تا آخر سایر بیمارستان‌های دانشگاهی استان البرز به سامانه تبادل و رسیدگی اسناد الکترونیک تجهیز می‌شوند.

این مسئول ،‌ همکاری خوب و همراهی مناسب بیمه سلامت  با دانشگاه ها را عامل پیشرفت سریع اجرای طرح راه اندازی سامانه الکترونیک اسناد بستری در کشور دانست و گفت: سامانه تبادل الکترونیکی اسناد از تکالیف قانونی دولت الکترونیک بوده و بر اساس برنامه پنج ساله ششم باید این رویه را پیش ببریم.

جوانشیر خاطر نشان کرد که از سال ۹۶ این طرح در کشور آغاز شده و اکنون البرز ، پانزدهمین استان است که حذف دفترچه های درمانی را در دستور کار قرار داده است.

وی تاکید کرد که  طبق بررسی ها تنها ۱۶ درصد دفترچه ها مورد استفاده قرار می گیرد که حذف این دفترچه ها نقش موثری در کاهش هزینه ها دارد.

با راه اندازی سامانه الکترونیک اسناد بستری در بیمارستان های دولتی دیگر نیازی به ارائه دفتر به این بیمارستان ها نیست و در گام بعدی بیمارستان های خصوصی نیز مشمول این وضعیت خواهند شد.

سازمان بیمه سلامت  با ۴۴ هزار موسسه در کشور طرف قرارداد است که شخصیت حقیقی دارند.

جوانشیر گفت : اکنون حدود ۴۲۰ هزار بیمه شده  در استان البرز داریم و سال گذشته ۴۰۵ هزار دفترچه درمانی صادر کردیم .

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =