۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83463852
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴ اثر صنایع دستی اردبیل نشان ملی مرغوبیت دریافت کرد

اردبیل - ایرنا - معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در پنجمین نشست نشان ملی مرغوبیت کالاهای صنایع دستی کشور، ۱۴ اثر صنایع دستی این استان نشان ملی مرغوبیت دریافت کرد.

به گزارش ایرنا ، ملکه گلمغانی‌زاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دریافت این نشان می‌تواند در برندسازی صنایع دستی استان موثر باشد.

او با بیان این که این نشست در چهار گروه شمال، غرب، شرق و جنوب کشور برگزار شد، بیان کرد: اردبیل در این نشست بین استان‌های حاضر در گروه غرب کشور بالاترین تعداد نشان را دریافت کرد.

گلمغانی‌زاده اضافه کرد: این نشان به صنعتگرانی از رشته‌های مختلف در استان از جمله گلیم‌بافی، قلم‌زنی و هنرهای تلفیقی از جمله چاقوسازی و تار ترکی اختصاص یافت.

وی گفت: امسال برای اشتغال‌زایی و پیدا کردن مسیر درست در بازارهای هدف در حوزه صنایع دستی تلاش خواهد شد.

اردبیل از استان‌های برجسته در زمینه صنایع دستی در ایران محسوب می‌شود و دستان هنرمندان در هر منطقه از این استان از گذشته‌های دور کالاها و آثار ارزشمند در این زمینه خلق می‌کنند.

بیش از ۱۲۰ هزار نفر در استان اردبیل در ۶۲ رشته متنوع صنایع دستی اشتغال دارند.

چرم و ملیله اردبیل، معرق نمین، مرصع و معرق سنگ خلخال، گلیم عنبران، جاجیم‌بافی، قالی‌بافی، پالازبافی، ورنی‌بافی، تراش شیشه، مسندبافی، سفالگری، چاقوسازی، قلم‌زنی و کاشی معرق از جمله صنایع دستی معروف استان اردبیل است.

۶۰۱۸/۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =