سجادی: شمشیربازی و والیبال می‌توانند  سهیمه المپیک بگیرند

تهران- ایرنا- سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن گفت: روند تیم‌های ملی والیبال و شمشیربازی در رقابت‌ها انتخابی به گونه‌ای است که آنها می توانند سهمیه المپیک را کسب کنند.

«نصرالله سجادی» امروز (سه‌شنبه) در نشست ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با بیان این مطلب افزود: تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در رقابت‌های گزینشی المپیک موقعیت خوبی دارد به‌طوری‌که امیدوار به کسب سهیمه آنها هستیم. همچنین این تیم در جایگاه ششم  رده‌بندی جهانی است و از آنجا که هشت تیم برتر به المپیک می روند برای حضور تیم ملی شمشیربازی در توکیو خوشبین هستیم.

وی گفت: تیم‌ ملی شمشیربازی ۳ مسابقه در رقابت‌های آینده دارد و این رقابت‌ها می تواند جایگاه ایران را در رده‌بندی جهانی بهبود بخشد.

سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن به رشته والیبال اشاره کرد و گفت: روند فعالیت‌های تیم ملی والیبال بر مسابقات مقدماتی متمرکز است تا این تیم بتواند سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را کسب کند.

سجادی ادامه داد:  از ۲۲ تا ۳۰ شهریورماه مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در تهران برگزار می شود که این دیدارها به منزله آمادگی برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰  در چین  محسوب می‌شود. امیدواریم با تلاش ورزشکاران و مربیان والیبال، ‌ این رشته نیز به المپیک راه یابد.

وی در خصوص کاروان ورزشی ناشنوایان در رقابت‌های آسیایی ۲۰۱۹ هنگ کنگ اظهار داشت: قرار است این کاروان در ۸ رشته ورزشی به مسابقات قهرمانی آسیا  اعزام شود.

در نشست ستاد عالی بازی های المپیک «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، «سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک و دیگر اعضا حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =