راهپیمایی امر به معروف در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: راهپیمایی امر به معروف و نهی از منکر روز جمعه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۸ مصادف با ششم محرم در این استان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید رضا افتخاری روز سه شنبه در همایش مسئولان و اعضای هیأت های مذهبی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این راهپیمایی پس از اقامه نماز سیاسی، عبادی جمعه برگزار و افراد شرکت کننده در آن نیز شعارهایی با مضامین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر و نکوهش ترک شدن یا کمرنگ بودن هر ۲ فریضه در جامعه سر می دهند.

وی افزود: مسیر این راهپیمایی در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد از مصلای امام خمینی (ره) تا مسجد صاحب الزمان (عج) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انتظار می رود که مسئولان و اعضای هیأت های مذهبی شهر یاسوج و حومه آن علاوه بر حضور گسترده در این راهپیمایی اقدام به اطلاع رسانی لازم در مورد آن کنند.

حجت الاسلام افتخاری عنوان کرد: پیش از خطبه های نماز جمعه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۸ شهرها و مراکز بخش های کهگیلویه و بویراحمد نیز سخنرانی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر ایراد می شود.  

وی با اشاره به اهمیت چشمگیر امر به معروف و نهی از منکر، ابراز داشت: یکی از اهداف اصلی قیام امام حسین (ع) ترویج این ۲ فریضه مهم دینی بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات و امکانات تبلیغات اسلامی این استان برای کمک به هیأت های مذهبی استان در طول سال و به ویژه ماه محرم اندک است.

حجت الاسلام افتخاری اظهار داشت: مسئولان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون از هیچ تلاش و اقدامی برای حمایت از هیأت های مذهبی استان دریغ نکرده اند و در آینده نیز اینگونه است.

وی افزود: انتظار می رود که هیأت های مذهبی کهگیلویه و بویراحمد به اعتبارات و امکانات محدود دولتی اکتفا نکرده بلکه به دنبال استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت مردم، خیران، دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی استان باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هیأت های مذهبی این استان به زودی ساماندهی شده و جلوی فعالیت هیأت های بدون مجوز در استان گرفته می شود.

حجت الاسلام افتخاری عنوان کرد: تمامی هیأت های مذهبی شهر یاسوج و حومه آن در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال به طور منسجم و یکپارچه و با حضور در یک مکان مشخص به عزاداری بپردازند زیرا در این صورت انعکاس خبری و تصویری آن از طریق شبکه استانی دنا و برخی شبکه های ملی نیز مناسب تر است.

وی ابراز داشت: خیابان جمهوری اسلامی شهر یاسوج به دلیل عریض بودن و استقرار سیستم صوتی در آن مکان مناسبی در این زمینه خواهد بود.

حجت الاسلام افتخاری گفت: آیین عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در شهر یاسوج از ساعت ۱۰ صبح آغاز و به اذان ظهر و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر ختم می شود. 

وی اظهار داشت: زمان و مکان برگزاری آیین سوگواری روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در یاسوج به زودی به اطلاع مسئولان و اعضای هیأت های مذهبی این شهر و حومه آن می رسد.

حجت الاسلام افتخاری افزود: امسال نیز همایش رهروان زینبی همچون سال های قبل با حضور دختران و زنان کهگیلویه و بویراحمد در نقاط مختلف این استان برگزار می شود.

وی بیان کرد: زمان و مکان برگزاری این همایش به زودی از سوی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تعیین و اطلاع رسانی خواهد شد.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر چهار هزار هیأت مذهبی دارد.

۷۵۳۵/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =