آزادی ۲۴۱ زندانی با کمک نیکوکاران و ستاد دیه استان تهران

تهران- ایرنا- مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط کارشناسان ستاد دیه، ‌ مددکاران زندان‌ها و همیاری خیرین نیکوکار در شش ماهه اول سال‌جاری تعداد ۲۴۱ مددجو از زندان‌های استان تهران آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان تهران، ‌حشمت الله حیات الغیب با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه تعداد  ۲۴۱ زندانی جرائم غیر عمد با مجموع۶۴۹ میلیارد و ۷۲۳ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۷۶۴ ریال بدهی  و با اخذ گذشت سخاوتمندانه شکات و پذیرش اعسار مددجویان از سوی مراجع قضایی و همچنین با مجموع کمک ۶۸ میلیارد و ۶۸۷ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۸۵۶ ریالی مددجویان مذکور از زندان های استان تهران آزاد شدند.

وی اظهار داشت: از این تعداد زندانی ۸ نفر مددجو زن نیازمند بوده که با توجه به شریعت دین مبین اسلام مبنی بر اولویت کمک به این دسته از زندانیان نیازمند از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندانهای استان تهران در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۲۸۹ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان تهران به سر می برد که ۵۹۸ نفر مددجو مشمول کمک های ستاد دیه می شوند.

نایب رئیس هیات امناء ستاد دیه استان تهران ضمن تقدیر و تشکر از خیرینی که در این سالها ستاد را یاری کردند، افزود: اگر دست یاری مردم در این امر خداپسندانه نباشد کمک به نیازمندان گرفتار در بند را به کندی و سختی می‌توان انجام داد پس لطف خداوند شامل ما شده که همچنین مردم خیرخواه و نیکوکاری داریم تا ما را در این امور یاری کنند.

نیکوکاران برای اهدای کمک های مالی و آزادی زندانیان نیازمند واجد شرایط جرایم غیرعمد می توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۸۶۲۰۲۷ و ۸۸۸۶۱۸۶۳ و یا با مراجعه حضوری به نشانی پل کریمخان زند، خیابان سنایی، نبش اعرابی ۶، پلاک ۲۵، طبقه سوم و همچنین به سایت نمایندگی ستاد دیه استان تهران نشانی http://tehipro.ir و یا لینک اطلاع رسانی اینستا گرام @setaddiye.tehran فعالیتهای این نمایندگی و نیز نحوه ارسال کمکهای مالی و آزادی زندانیان استان آشنا شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =