۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۱
کد خبرنگار: 862
کد خبر: 83463719
۰ نفر

برچسب‌ها

خروج بیش از ۷۴ هزار زائر ایرانی از مکه مکرمه

تهران- ایرنا- بیش از ۸۵ درصد از زائران ایرانی معادل ۷۴ هزار زائر تاکنون از مکه مکرمه خارج شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، ستاد مکه مکرمه سازمان حج و زیارت با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد تا پایان امروز سه شنبه (۱۲ شهریور ماه) ۷۴ هزار و ۴۹۷ حاجی ایرانی از مکه مکرمه خارج می شوند که این تعداد بیش از ۸۵ درصد زائران حج ۹۸ هستند. 
بر اساس این اطلاعیه، بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۰  زائر ایرانی تا پایان امروز در جوار بیت الله الحرام باقی می مانند که تا پایان عملیات حج به تدریج از این شهر مقدس خارج می شوند.
بر اساس اطلاعیه ستاد مکه مکرمه، تعداد زائران ایرانی که تا امشب از مکه به جده منتقل می شوند ۱۱۹۸ نفر در قالب ۸ کاروان است که این تعداد با ۵ پرواز شرکت ایران ایر به کشور بازگردانده می شوند.
بر اساس این گزارش، همچنین امروز ۴۲۲ زائر در قالب سه کاروان مدینه بعد برای اقامت پنج روزه در مدینه النبی و زیارت بارگاه نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه بقیع (ع) از مکه به شهر پیامبر منتقل می شوند.
پروازهای بازگشت حجاج کشورمان از طریق دو فرودگاه جده و مدینه به میهن اسلامی طبق برنامه و رول عادی ادامه دارد و روز هفدهم شهریور ماه آخرین پرواز به مقصد کشورمان انجام خواهد شد.
در حال حاضر به طور میانگین روزانه کمتر از ۲ هزار نفر از جمعیت موجود در مکه کم می شود و این شهر در روزهای آینده از زائران ایرانی خالی خواهد شد.
امسال بیش از ۸۸  هزار و ۵۰۰ نفر از زائران و عوامل اجرایی حج ۹۸ از ۱۹ ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی شدند.                   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =