۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83463709
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایش «یه وا» در جشنواره فیلم ونیز

تهران- ایرنا- فیلم «یه وا» به همت شرکت ایتالیایی Blue Knowledge در حاشیه جشنواره ونیز به نمایش در می‌آید.

نمایش ویژه فیلم «یه وا» ساخته آناهید آباد به همت شرکت ایتالیایی Blue Knowledge در حاشیه هفتاد و ششمین جشنواره جهانی فیلم ونیز برگزار می‌شود.

این فیلم دربارهٔ مادری است که سعی می‌کند گذشته پر فراز و نشیب خود را به فراموشی بسپارد. یه‌وا پزشک ۳۴ ساله ای است که به اتهام قتل شوهرش تحت پیگرد قانونی قرار دارد. او برای حفاظت از دختر خردسالش از ایروان فرار کرده، به نقطه دوردستی پناه می‌برد و به ناچار در محل جدید مجبور به مقابله با مسائل و دشواری‌ها و رو در روی آئینه‌ای به نام زندگی می‌شود.

شرکت ایتالیایی Blue Knowledge قرار است در تولید پروژه آینده آناهید آباد سرمایه‌گذاری کند.

جشنواره جهانی فیلم ونیز از ۶ تا ۱۶ شهریور (۲۸ آگوست تا ۷ سپتامبر) برگزار می‌شود.

«یه وا» نامزد سینمای ارمنستان در نودمین دوره جوایز اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان شده بود. این فیلم در جشنواره‌های معتبر دیگری نیز شرکت کرده و از دوازدهمین جشنواره فیلم انار، پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم زردآلوی طلایی ایروان، هفدهمین «جشنواره کینو شوک» روسیه، جشنواره فیلم نیویورک و جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان موفق به دریافت جوایزی شده است.

در این فیلم هنرمندانی چون نارینه گریگوریان،شانت هوهانیسیان، سرگئی توماسیان، ورِژ کاسونی، مارجان آودیسیان، رُزی آویدیسیان، تیگران داویدیان، نانور پتروسیان، اِولینا آدامیان، مارات داویدیان، یلنا ملیکستیان، پاول مکرتچیان ایفای نقش می کنند.

«یه وا» ساخته آناهید آباد، محصول مشترک کشورهای ارمنستان و ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =