۲۰ شهریور؛ آخرین مهلت ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

تهران - ایرنا - مهلت ثبت‌نام پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته نیم سال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی تا روز چهارشنبه ۲۰ شهریور تمدید شد.

دانشگاه آزاد اسلامی در اطلاعیه ای خطاب به متقاضیان تحصیل در رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته این دانشگاه اعلام کرد: ثبت نام تمامی مقاطع بر اساس سوابق تحصیلی تا روز چهارشنبه ۲۰ شهریور تمدید شد.

براساس این اطلاعیه داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ضمن دریافت دفترچه راهنما و کسب آگاهی های کامل در خصوص شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، نسبت به خرید کارت اعتباری و ثبت نام خود اقدام کنند.

 نتایج این دوره ها اواخر شهریور ماه اعلام می‌شود.

دانشگاه آزاد، صندوق نوآوری و سازمان اوقاف و امور خیریه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

دانشگاه آزاد اسلامی، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری و سازمان اوقاف و امور خیریه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد، علی وحدت رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم‌نامه در راستای نیل به اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دستیابی به امنیت کامل غذایی و خودکفایی در زنجیره تولید در کشاورزی و هم‌افزایی و تعامل در جهت رشد علم و فناوری در کشور با بهره‌مندی از ظرفیت متقابل علم، فناوری و وقف به امضا رسید.

راه‌اندازی کارخانه تولید بذر اصلاح‌شده صیفی‌جات که مراحل تحقیق، توسعه و بازاریابی آن طی ۱۰ سال گذشته توسط دانشگاه آزاد انجام شده، یکی از پیشنهادات مطرح‌شده از سوی این دانشگاه در متن تفاهم‌نامه، بود که قرار است این کارخانه طی ۵ سال و در سه مرحله، از ظرفیت ۲۰۰ میلیون بذر در سال نخست، به یک میلیارد بذر در مرحله دوم و درنهایت به ۵ میلیارد بذر در مرحله سوم برسد.

ایجاد سالانه پنج رقم بذر جدید برای ارتقای کیفیت بذر رایج از جهت سازگاری با عوامل اقلیمی، مقاوم به آفات و بیماری‌های گیاهی و افزایش عملکرد در واحد سطح کشت، توسعه فضاهای فیزیکی آزمایشگاهی و تحقیق و توسعه تولید بذر در کشور، حمایت از جریان تولید فناوری بذر با به اشتراک گذاشتن ظرفیت‌های طرفین و تشکیل کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان سه طرف درخصوص اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه و... ازجمله اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه است.

براساس این تفاهم‌نامه که پنج سال اعتبار دارد، دانشگاه آزاد عهده‌دار مدیریت تولید دانش و توسعه فناوری، سازمان اوقات و امور خیریه متولی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تولیدکنندگان فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری نیز مسئولیت تأمین نیازهای مالی متناسب با مراحل توسعه تفاهم‌نامه در چارچوب ضوابط و مقررات، است.

دانشگاه‌ها اقدامات عملی خوبی در حوزه تولید بذر انجام داده‌اند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم گفت: در دانشگاه‌های کشور به ویژه دانشگاه آزاد اقدامات عملی مناسبی در حوزه تولید بذر صورت گرفته است. تحریم فرصت خوبی است که دانشگاه‌ها به صورت جهادی وارد میدان شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری که صبح امروز در حاشیه نمایشگاه فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی برگزار شد، افزود: با وجود تحریم‌ها، تولید محصولات کشاورزی در کشور با مشکلات زیادی مواجه شده و سازمان‌ها و نهادها باید کمک کنند تا وابستگی خارجی در حوزه بذر کشاورزی قطع شود.

وی با یادآوری اینکه سازمان اوقاف در حوزه توسعه بذر، کشت بافت و تولید نشا با شرکت‌های دانش بنیان فعالیت دارد، تصریح کرد: ایجاد کارخانه تولید بذر اصلاح‌شده صیفی‌جات پیشنهادی از طرف دانشگاه آزاد اسلامی بود که مراحل تحقیق، توسعه و بازاریابی آن در ۱۰ سال گذشته در این دانشگاه صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری کلان در حوزه‌های مورد نیاز جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است. زنجیره ارزشمندی در کشور در حال توسعه است. رفع تحریم‌ها، ایجاد اشتغال، ارز ورزی، خودکفایی و قطع وابستگی از جمله اهداف مهم کشور است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به صورت آزمایشی در استان اصفهان دستاوردهای خوبی در حوزه تولید بذر داشته که اکنون به مرحله تجاری‌سازی رسیده است. بذر یک کالای استراتژیک است که امیدواریم امضای این تفاهم‌نامه ثمرات خوبی برای کشور به همراه داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =