بهره برداری از ۵۱ طرح تعاونی در همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: ۵۱ طرح با ایجاد فرصت شغلی برای ۷۲۱ نفر در هفته دولت و تعاون در این استان بهره برداری شد.

احمد توصیفیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد طرح ۱۷ طرح صنعتی و معدنی، ۱۹ طرح کشاورزی، یک طرح در بخش مسکن و  ۱۴ طرح خدماتی است.

وی با بیان اینکه تعاون راهکار مناسب برای گردش عدالت اجتماعی است خاطرنشان کرد: اقتصاد تعاون با نگرش اقتصاد انسان محور، دارای ویژگیهای رشد گرایی و باز توزیعی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به چهاردهمین سال انتخاب تعاونی های برتر با هدف ترویج فرهنگ تعاون گفت: در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است کسب و کارهای تعاونی عرصه های اقتصادی و اجتماعی نقش آفرینی می کنند.

وی اظهار داشت: در این جشنواره ۳۱۴ شرکت تعاونی حضور داشتند و در ۱۹ گرایش استانی از جمله بخش های کشاورزی ، صنعت و معدن، تأمین نیاز  تولیدکنندگان، تامین نیاز مصرف کنندگان، خدماتی، اعتباری، دهیاری، زنان، حمل و نقل، فرش، مسکن، صنایع دستی، دانش بنیان، عمرانی، اتاق تعاون، اتحادیه ها، تامین نیاز صنوف توزیعی، تعاونی سبز و سفیر افتخاری تعاون برگزار شده است.

توصیفیان افزود: در این جشنواره  ۲۴ تعاونی به عنوان تعاونی های برتر مرحله استانی انتخاب و در نهایت پس از داوری ستادی، شرکت تعاونی تولیدی توزیعی سیمان هگمتانه درگزین به عنوان تعاونی برتر ملی انتخاب شد که با حضور معاونت  اول رئیس جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه فعالیت در عرصه تعاون موجب رونق تولید داخلی، استقلال و استفاده از ظرفیت های اقتصادی است ادامه داد: تعاون موجب تجمیع سرمایه ها، سرمایه گذاری داخلی، مشارکت افراد در برابری فرصت ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: برای توسعه اقتصادی نیازمند کار جمعی، سختکوشی، پشتکار، مسئولیت پذیری اجتماعی و تقویت سرمایه انسانی و اجتماعی هستیم که ضرورت دارد باور تعاون، فرهنگ کار و کار جمعی در جامعه تقویت شود، چرا که فعالیت در عرصه تعاون علاوه بر تاب آوری اقتصادی در شرایط اعمال تحریم ها با حاکم بودن روح جمعی سبب نقش آفرینی در پیشرفت کشور خواهد شد.

توصیفیان با اشاره به اینکه تعاون از مصادیق کنش های متقابل پیوسته برای دستیابی به هدف و یا هدف هایی معین است اظهار داشت: تقویت تعاون شیوه ای در اقتصاد است که راهی بین نظام اقتصاد سرمایه داری و نظام سوسیالیستی در نظر گرفته شده و به راه سوم مشهور شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۲۷ تعاونی در استان فعالیت می کنند افزود: از این تعداد ۶۰۶ تعاونی تولیدی، تعداد ۳۴۰ تعاونی خدمات و تعداد ۱۸۱ تعاونی توزیعی را شامل می شوند و البته پراکندگی و گستردگی موضوع فعالیت این شرکت در استان متنوع است.

۷۵۲۳/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =