هشتم محرم؛ حرکت قطار کاروان عشق از تهران به زنجان

زنجان – ایرنا – قطار گردشگری کاروان عشق رجا یکشنبه ۱۷ شهریور مصادف با هشتم محرم با هدف شرکت مسافران در مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان ساعت ۹ صبح از تهران حرکت و ساعت ۲۰ از زنجان مراجعت می‌کند.

هشتم محرم (یوم العباس) عزاداری باشکوه در حسینیه اعظم زنجان برای شهدای کربلا به ویژه حضرت ابوالفضل العباس (ع) هر سال با حضور خیل مشتاقان و دلدادگان از اقصی نقاط کشور و حتی خارجی ها برگزار می شود.

 سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: طبق با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی با راه‌آهن  جمهوری اسلامی در راستای توسعه قطارهای گردشگری با موضوع ترویج فرهنگ حسینی، قطار کاروان عشق رجا از مسیر تهران به سمت زنجان حرکت می‌کند.


علی خدایی افزود: مبلغ بلیت این قطار  با پذیرایی صبحانه، نهار و شام یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال  اعلام شده و با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته قطار یاد شده بعد از حرکت از ایستگاه زنجان حدود ساعت ۲۴ وارد ایستگاه تهران می شود.  

وی اظهار داشت: متقاضیان سفر با قطار گردشگری کاروان عشق برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند علاوه بر مراجعه به سایت رجا به نشانی www.raja.ir، به صورت شبانه روزی با سامانه ارتباط با مشتریان این شرکت از طریق تلفن ۱۵۳۹ تماس حاصل کنند.

این مسئول ادامه داد: حمل و نقل یکی از ملزومات مهم زیرساختی هر کشوری است که تاثیر بسزایی در توسعه امور عمرانی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی و بهبود بخشیدن به رشد بخش های بازرگانی، صنعتی و کشاورزی دارد.
وی اضافه کرد: از سیاست های متولیان توسعه راه های جاده ای، ریلی و هوایی، ایجاد، توسعه و تکمیل این شبکه ها و استفاده بهینه از ظرفیت راه های مواصلاتی، اصلی، فرعی و روستایی کشور توسط بخش دولتی، حمایت و پشتیبانی آن از طریق بخش های خصوصی است.

به گفته خدایی،  راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسافران مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان و میانه را پوشش می دهد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات کشوری جغرافیایی تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل ۶ استان در ارتباط است.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =