عاملان آتش‌سوزی منابع‌طبیعی در ساردوئیه به دستگاه قضا احضار شدند

کرمان - ایرنا - رئیس حوزه قضائی ساردوئیه از احضار عاملان آتش سوزی گسترده در این منطقه گردشگری به دستگاه قضا خبر داد و تاکید کرد: برخورد با افرادی که عرصه های منابع‌طبیعی را تخریب می کنند قاطع خواهد بود.

به گزارش  ایرنا، آیت قیصری  روز سه شنبه در حاشیه بازدید میدانی نماینده مدیرکل منابع طبیعی جنوب استان کرمان از مناطق خسارت دیده افزود: پس از این حادثه گزارش اولیه از سوی منابع طبیعی به دادگاه ساردوئیه تقدیم  و با توجه به اهمیت موضوع، بلافاصله دستورات قضائی لازم جهت رسیدگی به موضوع صادر شد.

 وی با اشاره به تشکیل پرونده قضائی اظهار داشت: دستور تحقیقات تکمیلی به فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی جنوب استان کرمان صادرشده است و در این رابطه تعدادی از عاملان آتش سوزی به دادگاه احضار شدند.

رئیس دادگاه عمومی بخش ساردوئیه تصریح کرد: تحقیقات لازم در خصوص عمدی یا غیر عمدی بودن آتش سوزی در حال انجام است و پس از تحقیقات تکمیلی نتیجه به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

 وی با بیان اینکه متاسفانه در این آتش سوزی حجم وسیعی از پوشش گیاهی منطقه متعلق به منابع طبیعی  و تعداد زیادی درخت گردو متعلق به اشخاص نیز از بین رفته است  افزود: تحقیقات اولیه بیانگر این مطلب است که شروع آتش سوزی از داخل زمین های کشاورزی متعلق به مردم بومی منطقه بوده که در نهایت آتش سوزی به اراضی ملی و منابع طبیعی سرایت کرده است.

این مقام قضائی بیان کرد: چنانچه اشخاصی دلایلی مبنی بر عمدی بودن آتش سوزی در اختیار دارند می توانند مراتب را به این مرجع قضائی اعلام کنند، کما اینکه  در این رابطه تعدادی از مطلعین جهت ادای توضیحات به دادگاه دعوت شده اند.

وی تاکید کرد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ریاست محترم قوه قضائیه در خصوص اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی، حفظ و حراست از محیط زیست، منابع طبیعی و اراضی ملی  در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد.

بخش ساردوئیه از توابع شهرستان جیرفت در جنوب استان کرمان است.

جیرفت تا کرمان ۲۶۵ کیلومتر فاصله دارد.

۷۴۳۷/ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =