۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83463581
۰ نفر

برچسب‌ها

محموله کالای قاچاق ۲۱ میلیارد ریالی در شازند توقیف شد

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: محموله کالای قاچاق به ارزش ۲۱ میلیارد ریال در عملیات مأموران پلیس از یک دستگاه اتوبوس در جاده‌های اصلی شهرستان شازند شناسایی و توقیف شد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: در تداوم مبارزه هدفمند و اثرگذار در مقابله با قاچاق کالا، ماموران انتظامی شهرستان شازند در انجام تحقیقاتی از جابه‌جایی یک محموله کالای قاچاق در مسیر شازند مطلع شدند.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی عملیاتی پلیس، اتوبوس مورد نظر که از شهرهای جنوبی کشور عازم تهران بود، شناسایی و متوقف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: در بازرسی به عمل آمده از خودروی مورد نظر ۳۲ هزار عدد ژیلت،یک‌هزار و ۴۴۰ بسته رنگ مو،   ۶۷۲ عدد مسواک،  ۱۸۰ هزار عدد باطری قلمی و نیم قلمی،  ۷۶۸ عدد خامه اسپری خوراکی، یک‌هزار و ۸۰۰ بسته سیخ کباب و ۲ دستگاه ماشین لباس‌شویی خارجی قاچاق فاقد هرگونه مدارک معتبر قانونی کشف شد.

سرهنگ مفخمی شهرستانی گفت: در این عملیات ۳ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند.


توقیف اتوبوس حامل ۱۴ عدد کولر قاچاق در شازند
فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: یک دستگاه اتوبوس حامل ۱۴ کولر گازی قاچاق به ارزش تقریبی ۶۲۰ میلیون ریال در عملیات پلیس شهرستان شازند توقیف شد.

سرهنگ «محمدعقیل سلگی» افزود: در تداوم مبارزه همه جانبه با پدیده شوم کالای قاچاق، روز گذشته ماموران ایست و بازرسی این شهرستان، هنگام کنترل خودروهای عبوری در سطح جاده‌های این شازند یک دستگاه اتوبوس حامل کالای قاچاق را شناسایی کردند.

وی اظهار داشت: با توقف خودرو و بازرسی دقیق ماموران انتظامی، ۱۴ دستگاه کولر گازی قاچاق به ارزش  ۶۲۰ میلیون ریال کشف شد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: راننده اتوبوس توقیفی هیچ‌گونه مدرک گمرکی معتبر مبنی بر تأیید اجناس کشف شده به پلیس ارایه نکرده است و متهم دستگیرشده در این عملیات پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شد.

سارقان محتویات داخل خودرو در اراک دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: ۲ سارق محتویات خودرو در اراک توسطماموران پلیس دستگیر و به ۱۸ فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ «امیر مختاری» افزود: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت محتویات داخل خودرو در اراک موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به گستردگی موضوع و در تحقیقات جامع انجام شده، این سارقان در عملیات ماموران کلانتری ۱۴ علوی شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

این مقام انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد:: هر دو متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ مختاری گفت:شهروندان هرگونه گزارش و اطلاع پیرامون شناسایی سارقین و یا تردد مشکوک افراد ناشناس در محل زندگی شان را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

۳۰۱۷/۶۰۱۳/