۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83463570
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش بیش از ۲ برابری کشت دانه های روغنی در قزوین

قزوین - ایرنا - امسال ۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به کشت کلزا اختصاص پیدا می کند که نسبت به سال قبل بیش از ۲ برابر رشد را نشان می دهد.

مجید اسماعیلی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین روز سه شنبه در همایش کلزاکاران استان قزوین افزود: در سال گذشته برنامه ریزی برای کشت  ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان برای کشت کلزا انجام شد که بعلت مسایل آب و هوایی و جوی و برخی مشکلات پپنج هزار و ۳۰۰ هکتار آن محقق شد.

وی اظهار داشت: از این میزان اراضی بیش از  ۱۱ هزار و ۸۰۰ تن کلزا در استان تولید شد که ۹ هزار و ۴۰۰ تن آن از کشاورزان خریداری شد.

این مسئول گفت: در زمینه کشت نشایی کلزا نیز  یک و نیم هکتار از مزارع کشاورزی در شهرستان آبیک به زیر کشت رفته که بر اساس کیل گیری انجام شده، عملکرد آن ۶ تن و ۷۰۰ کیلوگرم بوده است.

اسماعیلی افزود: بر اساس برنامه ابلاغی ۸۲ تن بذر کلزا در ۱۰ رقم برای استان در نظر کرفته شده است که تاکنون ۴۴ هزار تن از این بذور تامین شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی یادآور شد:  همچنین ۱۲ هزار و ۷۵۰ تن کود  برای ۱۵ هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان که به زیر کشت محصول کلزا می رود نیاز است که به موقع تامین خواهد شد.

۳۰۱۳