۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83463568
۰ نفر

برچسب‌ها

۸ دانش آموز بر اثر حمله با چاقو در چین کشته شدند

پکن- ایرنا- در نخستین روز بازگشایی مدارس در چین یک مرد ۴۰ ساله در استان «هوبی» این کشور، به گروهی از دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی با چاقو حمله کرد که در نتیجه آن ۸ نفر کشته و ۲ نفر نیز به شدت زخمی شدند.

به گزارش رسانه های چین، این مرد چینی روز گذشته (دوشنبه) با استفاده از یک چاقوی قصابی به گروهی از دانش آموزان مدرسه «چائوتانگ پو»  شهر «انشی» حمله کرد و باعث کشته و زخمی شدن ۱۰ تن از آنها شد.

مظنون که مردی محلی به نام «یو» است توسط پلیس در صحنه دستگیر شده است انگیزه وی از این جنابت هنوز مشخص نیست.

یک روزنامه محلی به نام «شیائوشیانگ مورنینگ پست» هم گزارش کرد که  «یو» سال گذشته پس از تحمل حکم به جرم تلاش برای قتل از زندان آزاد شده بود یک فرد مطلع هم در این مورد گفته است که محکومیت پیشین «یو» مربوط به حادثه ای بوده است که در آن «یو» چشمان دوست یک دختر را بیرون آورده بود.

حمله با چاقو به دانش آموزان مدارس به یک اتفاق معمولی در چین تبدیل شده است به طوری که مرتکبین این حملات اغلب می گویند آنها به دلیل انتقام از جامعه دست به چنین جنایتی زده اند.

چهارم آبان ماه سال ۱۳۹۷ نیز یک زن با چاقوی آشپزخانه به تعدادی از کودکان یک مهد کودک در شهر 'چونگ چینگ' در جنوب غربی این کشور حمله کرد و ۱۴ نفر آنها را زخمی کرد.

اول آذر سال ۱۳۹۷ نیز یک راننده با حمله به دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی در شمال شرق چین، پنج تن از آنان را کشت و ۱۸ تن دیگر را هم زخمی کرد.

حمله یک مهاجم با چکش به دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی در پکن، در اواسط دی ماه سال گذشته نیز ۲۰ زخمی برجا گذاشت چهارم دی ماه همان سال هم یک راننده اتوبوس با زیر گرفتن عابران پیاده در شهر 'لانگیان' استان فوجیان واقع در جنوب غربی چین، ۵ نفر را کشت و ۲۱ تن را هم زخمی کرد.

فروردین ماه سال ۱۳۹۸ نیز حمله یک خودرو به عابران پیاده در استان هوبی، ۷ کشته و ۶ زخمی برجا گذاشت اردیبهشت همین سال نیز فردی مسلح به سلاح سرد با حمله به دانش‌آموزان یک مدرسه متوسطه در شمال شرقی چین که در حال بازگشت از مدرسه بودند ۷ نفر آنها را کشت.

همچنین تیر ماه امسال هم به دلیل حمله یک فرد مسلح با چاقو در شهر «شی‌ان» این کشور، ۹ نفر از جمله یک کودک زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =