۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۶
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 83463528
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه ثبت اطلاعات معتادان متجاهر در ری راه‌اندازی شد

شهرری- ایرنا- رییس اداره بهزیستی شهرستان ری گفت: سامانه ثبت اطلاعات و مشخصات تمامی معتادان متجاهر مراکز تحت درمان جنوب پایتخت راه‌اندازی شد.

مینا رجایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این سامانه تحت نظارت سازمان بهزیستی استان بوده و تمام اطلاعات معتادان مانند زمان شروع مصرف و مدت زمان تحت نظر درمانی را در اختیار مددکار قرار می دهد.

وی افزود: یکسان‌سازی پرونده‌های معتادان در حال درمان از دیگر اهداف راه‌اندازی این سامانه است که سبب می‌شود تا جامعه آمار معتادان، قابل تحلیل و ارزیابی باشد.

رییس اداره بهزیستی ری گفت: تعدادی از معتادان متجاهر بی‌هویت بوده و قابل شناسایی نیستند که این سامانه راهکاری برای شناسایی این افراد است.

به گزارش ایرنا، ۱۵هزار معتاد متجاهر از سطح پایتخت از پاییز سال گذشته جمع آوری و به مراکز جنوب تهران منتقل شدند که از این تعداد؛ ۶ هزار معتاد بدلیل مشکلات خاص از جمله کهنسالی، بیماری و سن پایین به خانواده‌هایشان معرفی شدند و ۲۰۰ معتاد نیز با هدف بازگشت به جامعه و استفاده از این افراد به عنوان نیروی فعال و سرمایه انسانی توانمندسازی شدند.

معتادان متجاهر تا زمان ترک اعتیاد در ۴۱ کمپ اقامتی و ۵ مرکز نگهداری از معتادان متجاهر ترک اعتیاد ویژه ماده ۱۶، اقامت اجباری در شهرری دارند و روند درمان و ترک اعتیاد این افراد بین سه تا ۶ ماه است.

۶۰۰۳/۱۹۷۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =