کمک ۲۰ میلیارد ریالی موقوفات گلستان به مجالس عزاداری

گرگان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: همزمان با ایام عزاداری سالار شهیدان در ماه‌های محرم و صفر، ۲۰ میلیارد ریال از درآمدهای موقوفات گلستان برای میزبانی از سوگواران ۵۰۰ هیات مذهبی هزینه خواهد شد.

حجت‌ الاسلام روح‌ الله سلیمانی‌ فرد روز سه شنبه در مراسم آئینی طرح بصیرت عاشورایی شمیم حسینی اظهار داشت: از این تعداد، ۳۰۰ هیات مذهبی در گرگان و مابقی متعلق به دیگر شهرهای استان است.

وی بیان کرد: این کمک ها از محل نیات واقفین برای صرف هزینه در محافل عزاداران امام حسین (ع) است و به صورت حواله با اعتبار حداقل پنج میلیون ریالی تهیه برنج، شکر، روغن و چای در اختیار هیات ها قرار خواهد گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: گلستان یک هزار و ۶۵۰ هیات ثبت شده دارد اما از این تعداد فقط حدود ۵۰۰ هیات فعال بوده و مشمول دریافت این کمک ها هستند.

سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف تبیین چرایی قیام امام حسین (ع) و تبیین معارف عاشورا با حضور هیات امنا و آستان امامزادگان، مساجد، حسینیه، تکایا، ائمه جمعه و جماعات، هیات های مذهبی و سایر مراکز دینی و مذهبی برگزار می شود.

همایش احلی من العسل، برپایی نماز ظهر عاشورا، تجمع هیات های مذهبی و عزاداری در تاسوعا و همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با اولین جمعه ماه محرم از ویژه برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی است که محرم امسال در ۷۰ بقعه متبرکه گلستان برگزار خواهد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =