۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83463507
۱ نفر

برچسب‌ها

راهکارهای توسعه تجارت ایران و پاکستان بررسی شد

اسلام آباد - ایرنا - جلسه بررسی راهکارهای توسعه تجارت میان ایران و پاکستان و ارائه تسهیلات بیشتر به بازرگانان دو کشور با حضور محمد رضا ناظری سرکنسول ایران مسوولان و اعضای اتحادیه انجمن های صنعت و تجارت پاکستان و و تجار دو کشور در شهر «لاهور» برگزار شد.

شرکت کنندگان در این نشست  ضمن بررسی جامع سطح فعلی روابط تجاری دو کشور، مسائل پیش روی جامعه بازرگانی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

رفع مشکلات تجار دو کشور، افزایش پروازهای مستقیم  میان ایران و پاکستان ،رفع مشکلات صدور روادید و تسهیل فرایند امور کنسولی و گردشگری بویژه زائران پاکستانی در ایام محرم و صفر از جمله خواسته های شرکت کنندگان در این نشست بود.

سرکنسول ایران در لاهور با اشاره به توافق سران دو کشور برای افزایش حجم تجارت دوجانبه تا پنج میلیارد دلار، تاکید کرد  ایران و پاکستان باید از ظرفیت های دیپلماتیک و اقتصادی یکدیگر برای تحکیم بیش از پیش فعالیت های مشترک تجاری بهره برداری کنند.

وی افزود: دو کشور می توانند در خصوص واردات و صادرات کالاهای مختلف به کشورهای یکدیگر به ویژه محصولات کشاورزی، گوشت، انرژی و صنایع پتروشیمی همکاری های خود را گسترش دهند.

اتحادیه انجمن های صنعتی و تجاری پاکستان در سال ۱۳۷۴ توسط گروهی از صاحبان سرمایه و بازرگانان با تجربه این کشور با هدف توسعه و  گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی بین ایران و پاکستان تشکیل شد.

پاکستان به‌عنوان یکی از کشورهای همسایه ایران، ۹۱۰ کیلومتر مرز خشکی با ایران دارد.

این کشور از نظر وسعت، سی‌وششمین کشور جهان است و با داشتن ۲۱۰ میلیون نفر جمعیت، ششمین کشور جهان از نظر جمعیت به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =