استمداد رئیس مدیریت بحران از مراکز علمی برای بررسی ابعاد حوادث

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، از مراکز علمی و دستگاه های متولی درخواست کرد با برگزاری جلسه و نشست علمی از جنبه های مختلف، ابعاد حوادث را بررسی و برای آینده راهکار عملی ارایه کنند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار در همایش مدیران کل مدیریت بحران استانداری های سراسر کشور ضمن قدردانی از مدیران استان ها در ساماندهی و مدیریت حوادث سال گذشته اظهار داشت: قانون مدیریت بحران کشور ظرفیت خوبی جهت ایجاد ایمنی در کشور دارد.

وی با تاکید بر جایگاه رفیع مدیریت بحران در کشور گفت: هرگونه اهمال و لغزش در مدیریت بحران لطمات جبران ناپذیری را به جامعه وارد می کند.

معاون وزیر کشور بابیان اینکه در دوره جدید نیروی انسانی متخصص، باتجربه و با انگیزه بکار گرفته خواهند شد، افزود: مدیریت بحران متشکل از تمام دستگاه های کشوری و لشکری دارای وظایف مرتبط در زمینه پیشگیری و مقابله با حوادث طبیعی است که در این میان نقش مردم بیش از پیش نمایان گشته است.
نجار مواجهه با حوادث مختلف و درس آموزی از آنها را دلیل رشد مدیریت بحران کشور دانست و تصریح کرد: میزان تلفات و خسارات در حوادث اخیر با در نظر گرفتن بزرگی، وسعت جغرافیا و نظایر آن نسبت به حوادث مشابه گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.
معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر بکارگیری روش های علمی و استفاده از ابزارهای نوین در ارزیابی خسارات گفت: نظام توزیع خدمات و امکانات به خصوص در روزهای اول بروز حوادث نیازمند تغییر اساسی و یافتن راهکارهای عملی جهت عدالت در توزیع همراه با دقت و سرعت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =