تغییر جایگاه منکر و معروف سر امام حسین (ع) را به مسلخ فرستاد

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا)، اگر فرهنگ جامعه تغییر کرد و منکر، معروف و معروف منکر شد آن وقت حوادث چون عاشورا رخ می‌دهد و سر امام حسین (ع) به مسلخ می‌رود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی روز سه شنبه در همایش امر به معروف و نهی از منکر و مسئولیت اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمان از این فریضه های هم دینی به عنوان واجب فراموش شده یاد کرد و گفت: امام حسین (ع) بزرگ ترین شهید فریضتین است.

وی با بیان اینکه باید ارزش ها را در جامعه اسلامی نهادینه کنیم و حوزه علمیه متکلف تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است اظهار داشت: حوزه دچار غفلت اساسی در امر به معروف و نهی از منکر شده و به همین اندازه نیز علمای بزرگ ما نیز این مهم را از کتاب های فقهی خود به کنار گذاشته اند که چرایی آن بماند لذا آنچنان که باید و شاید این مساله عنوان نشده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ادامه داد: اگر چیزی ضرورت یابد وجود نیز پیدا می کند لذا نیروی انتظامی ضابط اجرای امر به معروف و نهی از منکر است و غیر از این کاری ندارد و اگر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه حس کنیم و مخاطبان را به چنین ضرورتی برسانیم یا به قول قرآن تبیین کنیم موفق خواهیم بود.

ادیانی گفت: اسلام در معرض آسیب های اجتماعی از درون و بیرون است و دین به وسیله امر به معروف بر پا می شود و یک بخشی از دین باید و نباید است.

وی افزود: پدیده اسلام مانند سایر پدیده های اجتماعی در یک تقسیم بندی منطقی ۲ نوع آسیب را تحلیل می کند و اسلام برای برون رفت از تهدیدهای خارجی دین جهاد را در خود تبیین کرده است.

رئیس سازمان عقدیتی سیاسی ناجا با بیان اینکه برخی‌ به جهاد و شهادت خیلی تاختند تاکید کرد: امروز اگر آمریکایی ها پیغام می دهند برای این است که روحیه جهادی و ایستادگی در مقابل دشمن و مقاومت در کشور زنده است و امام و رهبری در این مهم نقش مهمی ایفا کردند.

وی ادامه داد: ما جهاد نظامی را به خوبی به فرهنگ تبدیل کرده ایم لذا اکنون افراد برای حضور داوطلبانه در سوریه حاضرند.

حجت الاسلام ادیانی با اشاره به اینکه امروز بخش اعظمی از بانک‌ های ما ربوی هستند و بانک اسلامی نداریم گفت: یک متدین هیچ وقت پول ربا نمی‌گیرد زیرا ربا همانند جنگ با خدا است.

رئیس سازمان عقدیتی سیاسی ناجا با تاکید براینکه امروز پاشنه آشیل نظام منکرات اقتصادی است اظهار داشت :: مجلس وا داده، معلول یک منکر سیاسی است.

حجت الاسلام ادیانی افزود: یکی از عناصر رهبران پیشرو ریال قدرت گفتمان سازی و خلق ادبیات جدید است لذا رهبر معظم انقلاب اسلامی قبل از رسیدن به رهبری به تهاجم فرهنگی اشاره کردند که برخی متوجه نمی شدند.

وی تاکید کرد: برای برون رفت از منکرات سیاسی، اخلاقی و اجتماعی و برای نهادینه کرد معروفات و ارزش های جامعه و قبیح کردن زشتی ها، اسلام در درون خود امر به معروف و نهی از منکر را تعبیه کرده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان اینکه دریا هیچ مرده ای را در خود نگه نمی دارد و امر به معروف نیز کارکردی اینچنینی در درون اسلام دارد گفت: اگر نگفتیم و این مهم را نهادینه نکردیم آنوقت شاهد عقب گرد جامعه خواهیم بود.

وی اظهار داشت: به تعداد افراد جامعه ارزش داریم و ارزش ها نسبی هستند لذا تاکنون بخشی از جامعه و مسئولان ما به این موضوع توجه نمی کنند که امر به معروف و نهی از منکر برای ارزش کردن معروف و منکر کردن منکرها است.

 ۳۰۲۹/ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =