۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 1184
کد خبر: 83463499
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ خادم یار رضوی در ایرانشهر خون اهدا کردند

زاهدان- ایرنا- مدیر مرکز کانون خادم یاران رضوی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ نفر از اعضای این کانون در یک حرکت خدا پسندانه به مناسبت فرا رسیدن محرم خون خود را به نیازمندان اهدا کردند.

محمدامین سپاهیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حرکت خداپسندانه در قالب «نذر خون» با شعار «احسان حسینی» در ماه محرم اجرا شد.

وی بیان کرد: این برنامه ها با هدف تعمیق و گسترش فرهنگ عاشورایی و بزرگداشت حماسه تاریخی عاشورا و شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) اجرا می شود.

مدیر مرکز کانون خادم یاران رضوی ایرانشهر با اشاره به برگزاری نشست هم‌اندیشی کانون مرکزی خادمیاران رضوی شهرستان با رابطین و سرگروه‌های کانون‌های تخصصی و عمومی خادمیاری برای هماهنگی و پیگیری اجرای باشکوه و مطلوب برنامه‌های ماه محرم و صفر گفت: تداوم این حرکت خداپسندانه با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و اشاعه فرهنگ رضوی در بین مردم اجرا می شود.

وی بیان کرد: کانون خادم یاران رضوی در ایرانشهر ۲۵۰ نفر عضو دارد که ۱۰۰ نفر آنان را خواهران و ۱۵۰ نفر را برادران تشکیل می‌دهند. 

رئیس انتقال خون ایرانشهر گفت: در این شهرستان ۶۷۱ بیمار تالاسمی سکونت دارند که این تعداد بیمار نیازمند به خون هستند.

اسماعیل میرکازهی اظهار داشت: بیماران ایرانشهر ماهانه نیازمند بیش از هزار و ۸۰۰ واحد خون هستند. 

وی بیان کرد: با توجه به تمام شدن ذخیره خون ‌ایرانشهر انتظار می‌رود شهروندان با اهدای خون به نیازمندان به خون حیاتی دوباره ببخشند.

۷۳۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =