برپایی نمایشگاه های صنایع دستی در آستانه اشرفیه

رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستانه اشرفیه از برپایی دو نمایشگاه صنایع دستی در منطقه کمربندی این شهر و ساحل پل چوبی بندرکیاشهر از توابع این شهرستان خبرداد.

محمدعلی عابدی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به استقبال خوب مسافران و گردشگران از این دو نمایشگاه اظهار داشت: در برپایی این نمایشگاه ها بیش از 20 نفر از هنرمندان منطقه مشارکت داشته و آثار مختلف صنایع دستی شامل مروار بافی ، خراطی ، معرق کاری ، حصیر بافی ، سفالگری در 30 غرفه به معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین در حاشیه برپایی این نمایشگاه ها ، انواع سوغات و محصولات غذایی محلی این شهرستان چون نان های محلی ، ترشیجات، برنج، بادام زمینی و...به گردشگران عرضه می شود.

به گفته عابدی این نمایشگاه ها با هدف معرفی محصولات صنایع دستی و سوغات شهرستان آستانه اشرفیه تا پایان شهریور ماه برای بازدید گردشگران و مسافران برپا خواهد بود.

وی در ادامه  کورکاء و عبدالله اباد را از  مهمترین مراکز تولید و عرضه محصولات صنایع دستی این شهرستان عنوان  و تصریح کرد : حدود یکهزار نفر از هنرمندان صنایع دستی در این شهرستان شناسایی شده اند که از این تعداد 240 نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده است.

7287 /6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =