۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 1488
کد خبر: 83463480
۰ نفر

برچسب‌ها

افسانه بی پایان  انیمیشن ساز برجسته کشور در لاهیجان

لاهیجان-ایرنا- فیلم کوتاه انیمیشن "افسانه بی پایان" جدیدترین ساخته محمدرضا عابدی از با سابقه ترین انیمیشن سازان ایران در انجمن سینمای جوان لاهیجان آماده نمایش شد.

 رئیس انجمن سینما جوان لاهیجان  روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : این انیمیشن 10 دقیقه ای که در  انجمن سینمای جوانان ایران دفتر لاهیجان ساخته شده  دور تسلسل زندگی را نشان می دهد.

ساسان عادلی اظهار داشت : نویسنده فیلمنامه ، انیماتور ، تدوینگر و کارگردان این انیمیشن کوتاه محمدرضا عابدی  آهنگساز ، سروش عابدی و تکنیک ساخت سیلوئت  است .

محمدرضاعابدی  متولد سال 1331 آبادان و از چند سال پیش ساکن لاهیجان  است. وی   اولین انیمیشن را در سینمای آزاد ایران  کارگردانی کرد .عابدی  فیلمبردار، انیماتور ، فیلمنامه نویس و کارگردان چند فیلم انیمیشن ۳۵میلیمتری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود که توانست جوایز بسیاری را در جشنواره های داخلی و بین المللی کسب نماید.

این هنرمند پس از ادامه تحصیل در پاریس به اصفهان بازگشت و در زمینه ساخت فیلم پویانمایی فعالیت کرد و آثار بسیاری از جمله درسی برای گنجشک، نقلی و بلورهای برف، قطعه گمشده، همبازی و حکایت شیرین را از خود برجای گذاشت.

وی تاکید کرد: فرنوش عابدی و کیانوش عابدی انیمیشن سازان مطرح کشور و سروش عابدی آهنگساز از فرزندان این هنرمند فرهیخته عرصه انیمیشن هستند.

رییس انجمن سینما جوان لاهیجان  یادآورشد: آخرین فعالیت محمدرضا عابدی ساخت سریال39 قسمتی با عنوان نظر شما چیه ؟ برای موسسه فرهنگی و هنری صبا است.

6029 /6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =