معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از دانش‌بنیان‌های سمنان بازدید کرد

سمنان- ایرنا- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از چهار واحد تولیدی دانش‌بنیان‌ شهرستان سمنان بازدید کرد و از نزدیک مشکلات آنها را جویا شد.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در گام اول از واحد تولیدی دانش بنیان تجیران که زمینه اشتغال ۴۰ نفر را فراهم کرده و در زمینه تولید قطعات صنعتی، خودرو و صفحات محافظ حرارتی فعال است بازدید کرد.
ستاری، به شرکت‌ دانش بنیان صنایع پترو سازه بین الملل آرام که در زمینه شیمیایی فعالیت دارد سر زد، هنگام بازدید با درخواست مادر یکی از مراجعان برای دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی برای فرزند دانش‌آموخته بیکارش موافقت کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از شرکت دانش بنیان الکترونیک سازان که در زمینه تولید صفحه الکترونیکی و سلول‌های خورشیدی فعال است و زمینه اشتغال ۱۵ نفر را فراهم کرده بازدید کرد.
ستاری در آخرین مرحله از شرکت دانش بنیان همگرایان تولید دیدن کرد و با مشکلات آن ها آشنا شد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور به منظور افتتاح نخستین مرکز رشد واحدهای فناور خیرساز کشور در شهمیرزاد، شرکت در شورای ادارای استان و بازدید از چند واحد تولیدی دانش بنیان به استان سمنان سفر کرده است.
استان سمنان ۵۸ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه هایی مانند فناوری زیستی، سخت افزار، نرم افزار، فناوری اطلاعات و ماشین آلات پیشرفته دارد که از این تعداد ۲۰ شرکت نوپا و بقیه تولیدی هستند.
۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط