ظرفیت‌های علمی کاربردی خالی ماند

تهران- ایرنا- تنها حدود ۹۰ هزار نفر بر اساس اعلام مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در دو پذیرش کاردانی فنی و حرفه ای و کارشناسی ناپیوسته فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی ثبت نام کردند.

«حسین توکلی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: مهلت ثبت نام و انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی در دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ‌ای نظام آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی برای مهرماه به پایان رسید.
وی درباره میزان استقبال داوطلبان از این پذیرش بدون آزمون دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: در این دوره ها تنها ۴۶ هزار و ۲۹۰ نفر ثبت نام کردند در حالی که ظرفیت پذیرش ۲۲۳ هزار و ۱۹۵ نفر اعلام شده است.
مشاور عالی سازمان سنجش تصریح کرد: گزینش دانشجو در این دوره ها بر اساس معدل دیپلم است.
توکلی همچنین در مورد میزان استقبال داوطلبان از پذیرش دوره‌ مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای مهرماه ۹۸ اعلام کرد که تاکنون ۳۴ هزار و ۴۰۸ نفر در این دوره ها ثبت نام کرده اند و ظرفیت پذیرش ۱۵۴ هزار و ۲۰۵ نفر است.
وی افزود: داوطلبانی که تاکنون نسبت‌ به ثبت‌نام در پذیرش این دوره‌ها اقدام نکرده‌اند، می‌توانند براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما و اصلاحات اعلام شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد که پذیرش در این دوره نیز بر اساس معدل کل داوطلبان در گواهینامه و مدرک کاردانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =