۱۵۰۱ فقره وام مسکن‌اولی در خراسان شمالی پرداخت شد  

بجنورد- ایرنا - از ابتدای اجرای طرح پرداخت تسهیلات مسکن‌یکم، هزار و ۵۰۱ فقره تسهیلات در قالب این طرح، در استان خراسان شمالی به متقاضیان پرداخت شده است.

مسئول اعتبارات شعب بانک مسکن خراسان شمالی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از آغاز اجرای پرداخت این تسهیلات در سال ۹۴ تاکنون، این بانک هزار و ۴۱ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده و اکنون نیز سه هزار و ۶۵۶ متقاضی برای دریافت تسهیلات مسکن در قالب این طرح افتتاح حساب کرده اند.

امیر حقانی با بیان اینکه تسهیلات مسکن‌یکم در بافت فرسوده با نرخ ۶ درصد و در سایر مناطق با نرخ ۸ درصد پرداخت می‌شود، افزود: امسال ۲۶۸ فقره وام مسکن‌یکم به متقاضیان خرید و تامین واحد مسکونی به میزان بیش از ۲۰۲ میلیارد ریال پرداخت شده است. 

وی گفت: هر کدام از زوجین متقاضی وام مسکن‌اولی برای خرید و یا ساخت مسکن باید ۳۰۰ میلیون ریال و در مجموع ۶۰۰ میلیون ریال به مدت یک سال، در بانک سپرده‌گذاری کنند تا بتوانند در مجموع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند. 

مسئول اعتبارات شعب بانک مسکن خراسان شمالی با اشاره به اینکه رویکرد این بانک در تامین مسکن، صیانت از سرمایه های ملی و جلوگیری از اتلاف منابع است، گفت: یکی از شرایط برای دریافت وام مسکن‌اولی این است که ساختمان خریداری شده نباید بیش از ۱۵ سال داشته باشد. 

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

۷۱۸۵/۵۱۳۲ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =