عضو مجلس خبرگان: هدف انقلاب اسلامی تحقق عدالت است

مشهد- ایرنا- نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: فوری ترین هدف تشکیل انقلاب اسلامی تحقق عدالت است که اگر از این هدف فاصله بگیرد فساد، سیستماتیک می شود و محتوای انقلاب آسیب می بیند.

آیت‌الله عباس کعبی روز سه شنبه در هفتمین اجلاس نخبگان حقوقی و قضایی کشور در مشهد افزود: هویت انقلاب اسلامی عدالت‌خواهی و شاخص آن مبارزه با ظلم است و عدالت خواهی عامل گسترش اسلام و عامل رفع بدبختی جوامع اسلامی است.
وی با بیان اینکه برای تحقق عدالت باید با فقر، فساد و تبعیض مبارزه کرد ادامه داد: این گفتمان هنوز هم زنده و مبارزه با این موارد از اصول انقلاب است. 
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رسالت بسیج حقوقدانان تحول در نظام حقوقی در جهت تحقق حاکمیت دین و برقراری عدالت، در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی است و به منظور تحول در دوره جدید قوه قضاییه از بسیج حقوقدانان لیستی درخواست شد که شاخصه های افراد معرفی شده در ترازی که مدنظر بود قرار نداشت از این رو شبکه سازی قضات انقلابی باید انجام شود و همچنین حقوقدانان مومن و انقلابی پای کار شناسایی و با هم مرتبط شوند تا در جهت حاکمیت دین و برقراری عدالت و ایجاد تمدن اسلامی از آن ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
کعبی افزود: قانون مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری در اوایل دهه ۹۰ در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید اما هنوز آیین نامه های مربوط به آن نوشته نشده است که این قانون نقش مهمی در شفافیت دارد.
وی ادامه داد: دشمن برای جمهوری اسلامی طراحی کرده است که یک اسلام بدون محتوا و تشریفاتی در آن حاکم شود و اگر هم بتوانند جمهوری بدون اسلام در کشور تشکیل دهند و در این راه همه تلاش خود را انجام می‌دهند پس باید مراقب نفوذی‌ها بود.
هفتمین همایش بسیج حقوقدانان با حضور ۳۰۰ نفر از حقوقدانان بسیجی کشور تا روز پنج شنبه در مشهد ادامه دارد. 
۷۵۰۷/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =