۳۰ درصد شبکه آب روستایی شیروان باید نوسازی شود

بجنورد- ایرنا- شهرستان شیروان هزار کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی دارد که از این میزان ۳۰ درصد نیازمند نوسازی است.

رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی شیروان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۵۲۸ کیلومتر از این رقم شبکه توزیع و ۴۰۷ کیلومتر خط انتقال است، اظهار داشت: 

توسعه و نوسازی شبکه فرسوده آب روستایی به میزان تخصیص اعتبارات بستگی دارد که امسال ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به این منظور پیشنهاد شده است.

حسین جوان افزود: در سال های اخیر اقدامات خوبی در حوزه آب روستایی، طرح ها، شبکه و توزیع انتقال آب، توسعه و نوسازی صورت گرفته ولی باز هم نیاز به اعتبارات بیشتر برای تکمیل طرح های نیمه تمام و خدمات رسانی بهتر به ساکنان روستا هستیم.

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی شیروان با اشاره به کمبود آب در برخی از روستاهای شیروان گفت: اخیرا عملیات حفر ۵ حلقه چاه در بخش های مرکزی، سرحد و قوشخانه آغاز شده است.

وی شاخص برخورداری از شبکه آب روستایی در شهرستان شیروان را ۷۲ درصد اعلام کرد و افزود: اکنون ۱۳۴ روستا در این شهرستان از شبکه آب آشامیدنی برخوردارند که ۶۰ هزار نفر با ۲۱ هزار و ۵۰۰ انشعاب زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند. 

شهرستان شیروان ۱۵۷ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۷۰ هزار نفر آنان در روستاها سکونت دارند.

۷۱۸۶/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =