۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 1172
کد خبر: 83463220
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ قطعه پرنده گرفتار در تورهای زنده‌گیری در زهک کشف و رهاسازی شدند

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زهک در شمال سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰ قطعه پرنده گرفتار در تورهای زنده‌گیری پرندگان در این شهرستان کشف و پس از رهاسازی به دامن طبیعت بازگشتند.

حامد شهرکی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با اشراف اطلاعاتی از محل بیتوته شکارچیان و محل‌های زنده‌گیری پرندگان توسط متخلفان شکار و صید در محدوده چاه‌نیمه چهارم در عملیاتی غافلگیرانه موفق به دستگیری شکارچیان غیرمجاز شدند.

وی افزود: در این عملیات ۱۰ قطعه پرنده از نوع کاکایی و یک رشته تور زنده‌گیری از متخلفان کشف و پرندگان گرفتار شده در این رشته تور توسط محیط‌بانان رهاسازی شدند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست زهک افزود: متخلفان شکار و صید غیرمجاز به همراه مستندات کشف شده به مقام قضایی شهرستان برای پیگیری و سیر پرونده قضایی تحویل داده شدند.

چاه‌نیمه به منابع یا گودالهای طبیعی آب در شهرستان زهک گفته می‌شود که به سبب گستردگی و ظرفیت بالای ذخیره‌سازی آنها به عنوان منبع مهم تامین آب شهرستان‌های شمالی و مرکز استان سیستان و بلوچستان استفاده می‌شود.

چاه‌نیمه‌ها که به چهار بخش شامل چاه‌نیمه یک، ۲، سه و چهار تقسیم شده ظرفیت ذخیره‌سازی بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب را دارند.

این منابع از طریق رودخانه هیرمند آبگیری و برای مصارف آشامیدنی، کشاورزی و حفظ محیط زیست تالاب بین‌المللی هامون استفاده می‌شود.

۹۹۲۳**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =