فروش تولیدات دانش‌بنیان‌ها ۳۰ درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: میزان فروش تولیدات و فرآورده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به همت نخبگان علمی ۳۰ درصد در سال ۹۷ افزایش یافت.

سورنا ستاری روز سه‌شنبه در حاشیه آیین افتتاح نخستین مرکز رشد واحدهای فناور خیرساز کشور در شهمیرزاد استان سمنان، در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: فروش تولیدات شرکت‌های دانش بنیان در سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافت و امسال نیز روند افزایشی فروش محصولات شرکت‌های دانش بنیان ادامه دارد.
وی تاکید کرد: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در حال افزایش است و اکنون تعداد آن به چهار هزار و ۵۰۰ شرکت رسیده است.
ستاری ادامه داد: دانش بنیان‌ها ۱۴۰ نوع خدمت دریافت می‌کنند.
وی تصریح کرد: اقدام خیران استان سمنان در سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری ستودنی است و این اقدام وظیفه دولت را بیشتر کرده است، باید الگو و فرهنگ استفاده از ظرفیت خیران در تقویت زیرساخت‌های فناوری در سراسر کشور ترویج یابد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: در کشور نمونه‌هایی از مشارکت خیران در زمینه فناوری وجود دارد، اما میزان مشارکت خیران استان سمنان بالا است و از صفر تا ۱۰۰ در ایجاد این مرکز در شهمیرزاد نقش آفرینی کردند و باید این الگویی برای کشور باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور به منظور افتتاح نخستین مرکز رشد واحدهای فناور خیرساز کشور در شهمیرزاد، شرکت در شورای ادارای استان و بازدید از چند واحد تولیدی دانش بنیان به استان سمنان سفر کرد.
استان سمنان ۵۸ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه هایی مانند فناوری زیستی، سخت افزار، نرم افزار، فناوری اطلاعات و ماشین آلات پیشرفته دارد که از این تعداد ۲۰ شرکت نوپا و بقیه تولیدی هستند.
۷۳۴۲/۶۱۰۳