گروه جهادی طلاب در مناطق چهارمحال و بختیاری فعال شد

شهرکرد - ایرنا- گروه جهادی و تبلیغی "بلاغ المبین" به مدت ۸ روز با ۱۱۰ نفر در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بازفت چهارمحال و بختیاری فعال شده است.

مسوول مووسسه جهادی تبلیغی بلاغ المبین روز سه شنبه گفت: این موسسه متشکل از جمعی از طلاب استان قم و تهران است که از سال ۱۳۸۳ در منطقه بازفت و اندیکا مشغول به فعالیت تبلیغی و جهادی هستند.

حجت الاسلام حسن مرادی افزود: این اعضا در مناسبت های مختلفی همچون ماه محرم، صفر و ایام فاطمیه در مناطق محرم حاضر می شوند و  اقدامات فرهنگی، تبلیغی و جهادی را برای مردم ان منطقه انجام می دهند.
وی ادامه داد: این سفر پنجاهمین سفر این گروه تبلیغی ، جهادی به استان چهارمحال و بختیاری است و اعضای شرکت کننده در این اردوی جهادی ۱۱۰ نفر هستند که در طول ۱۰ روز ماه محرم مشغول به فعالیت هستند.
وی فعالیت های انجام شده توسط این گروه تبلیغی ، جهادی را تعمیر و رنگ آمیزی سه مدرسه ۶ کلاسه توسط طلاب پایه های ۱ و ۲ ، برگزاری مراسم روضه و سخنرانی در ۶۰ روستای محروم، راه اندازی ایستگاه صلواتی در دو نقطه از منطقه ، فعالیت های محیط زیستی در تفرجگاه های منطقه بازفت و گردنه چری دانست.

به گفته وی، یک گروه سرود و یک گروه تعزیه خوانی  نیز در جمع این گروه حضور دارند که در نقاط مختلف به اجرای برنامه می پردازند.
مرادی ادامه داد:در این گروه جهادی طلابی هستند که در مناطق عشایری و با حاضر شدن در میان سیاه چادر ها اقدام به اجرای برنامه
روضه خوانی، سخنرانی و بیان احکام شرعی و مساله می کنند.
مسوول مووسسه جهادی تبلیغی بلاغ المبین با بیان اینکه ۱۱۰ نفر اعضای گروه همه طلبه هستند، افزود: طلبه های پایه ۱ و ۲  کارهای عمرانی را انجام می دهند و طلاب پایه های ۵ به بالا هم کار های فرهنگی و تبلیغی را انجام می دهند.
وی در پایان با اشاره به اینکه امسال نخستین سالی است که اداره کل تبلیغات اسلامی میزبان این گروه تبلیغی، جهادی است، گفت: سال های قبل این همایش در حوزه های نجف آباد یا مسجد سلیمان و یا مناطق دیگر برگزار شد اما امسال با رویکردی که سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به گروه های جهادی در پیش گرفته است در این اداره کل اعضا گردهم آمدند.

به گزارش ایرنا، منطقه بازفت کوهرنگ چهارمحال و بختیاری یکی از خاستگاه های عشایر کوچرو است که ابتدای بهار از خوزستان به سمت چهارمحال و بختیاری و از ابتدای پاییز این کوچ برعکس می شود.

به دلیل وجود بافت عشایری در این منطقه ، هنوز این بخش مانند سایر شهرستان های برخوردار کشور، از امکانات بسیار مطلوب برخوردار نیست.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =